A kaposváriak alig két nappal, a Crvena zvezda elleni, csaknem kétórás Challenge Kupa mérkőzés után ismét pályára léptek: szombaton délután a fővárosi MAFC otthonában vívtak bajnoki találkozót. Az őszi, magabiztos győzelem után idegenben sem okozott gondot a budapesti együttes legyőzése. Az első és a második játszma teljesen egyértelmű volt: a Fino már a szett elején kézbe vette az irányítást, és végig vezetve nyert. A harmadik játékrészben egészen a második technikai szünetig jól tartotta magát a MAFC, a folytatásban viszont ismét az történt a pályán, amit a csere nélkül játszó somogyiak akartak. A 3-0-s diadal 57 perc alatt született meg, Németh Ferenc 15, Bagics Balázs 10 pontot gyűjtött.

A magyar bajnokság listavezetője legközelebb szerdán lép pályára Belgrádban, a nemzetközi kupacsata visszavágóján, szombaton 13 órakor pedig a Dunaferrt fogadja NB I-es találkozón.

Demeter György vezetőedző: Figyelmes, fegyelmezett játékkal arattunk magabiztos győzelmet.

MAFC-BME – Fino Kaposvár 0-3 (-20, -16, -18)

Budapest, 100 néző. V.: Csikós, Halász.

MAFC: Buzás 2, Tamasi 4, Szabó B. 10, Farkas 9, Kunnert 8, Csépke 7. Csere: Tari (libero), Saw 3, Takács G. Vezetőedző: Novák László.

Fino: Rása 7, Szabó A. 8, Magyar 3, Bagics B. 10, Juhász 7, Németh F. 15. Csere: Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 15:21, 20:24. II. játszma: 6:8, 12:16, 14:21, 16:24. III. játszma: 5:8, 16:15, 17:21, 18:24.