A harmadik percben még a siófokiak vezettek 2-1-re, és az első félidő folytatásában is sokáig jól tartotta magát a társaság. A szünetben 17-12 volt az állás, a térfélcsere után aztán fokozatosan tovább nőtt a két együttes közti különbség. A Rába-partiak végül 11 találattal bizonyultak jobbnak. Csapatkapitányunk, Orbán Annamária betegsége miatt nem léphetett pályára. Folytatás szombaton, és a Veszprém ellen a győzelem és vele a bronzérem megszerzése a cél. A Győr szombaton egymás után tizedszer hódíthatja el a trófeát, de ehhez minden bizonnyal lesz néhány szava a Fradinak is.

Ambros Martín: – Jól kezdtük a mérkőzést, és bár picit elvesztettük a koncentrációt közben, egy jó meccset játszottunk. Meccsről-meccsre megyünk tovább.

Golovin Vlagyimir: – Nagyot küzdöttünk, de ennyi van a két csapat között. Készülünk a szombati bronzmérkőzésre.

GYŐRI AUDI ETO KC–SIÓFOK KC GALÉRIUS FÜRDŐ 34–23 (17–12)

Dabas, Városi Sportcsarnok, 600 néző. V: Hargitai, Markó

GYŐR: HERR – Orbán 3, Bulatovics, GÖRBICZ 6 (2), LÖKE 5, Amorim 4, KOVACSICS 8 (4). Csere: Korsós, Rédei-Soós 2, Tervel, Sirián, Hornyák Á. 2, Bódi 4. Edző: Ambros Martín

SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 2, Szamoránsky A. 1, Németh, Deáki 2, Léránt 4, Erdősi 3. Csere: Futaki, Nagy É. (kapusok), Dajka 3 (1), Schneider, Varga, Szabadfi 1, Szalai 4 (2), Polics 1, Termány 2. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 15. p.: 10–5. 23. p.: 13–20. 37. p.: 21–14. 46. p.: 29–16. 57. p.: 32–20
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/3