Elsősorban a múlt szerdán elkövetett védelmi hibákat kívánták kijavítani hazai pályán a szolnoki játékosok, akik nagyon készültek arra, hogy visszavágjanak a kaposvári vereségért. – Ha mindenki az elejétől „odateszi magát”, akkor magabiztos győzelmet aratunk – nyilatkozta Simon Balázs, a kaposvári nevelésű, de a szolnokiakat erősítő irányító.

Báder és Milosevics zsákolásaival indult a meccs, a vendégek első pontjait pedig a volt szolnoki Fodor Márton szerezte. Jól tartotta magát a somogyi alakulat, amely a vezetést is átvette a 4. percben. Holiday triplájával lopta  a távolságot a Szolnok, ezért legjobbkor jött Davis hasonló válasza. Még a negyed vége előtt Holiday egyenlített, és a több távoli dobást rontó kaposváriak hátrányba is kerültek.

A csereként érkező kaposváriak is remekül helyt álltak és ennek köszönhetően nem nőtt számottevően a különbség a két csapat közt. Főleg a fizikai fölénynek köszönhetően több támadó lepattanót szerzett a hazai alakulat, így több könnyű kosarat is szerezhettek Báderék. Ivosev triplája után aztán már időt kért Fekete Ádám, s jól is váltott csapata. A félidő végén Pilcsevics alakította 44–37-re az eredményt.

Jobban rajtolt a Szolnok a harmadik etapban és fokozatosan növelte előnyét a dobásokat hibázó kaposváriak ellen. Három perc alatt el is dőlt a mérkőzés, ekkorra már húsz pont közelében volt a különbség. Fekete Ádám újabb időkérése után sem lankadt a hazai lendület, a játékrész végére pedig végképp eldőlt, hogy formalitás lesz a végjáték. Ennek megfelelően a kulcsemberek pihenhettek somogyi oldalon immár a pénteki – Kecskemét elleni – sorsdöntőnek ígérkező csatára is tartalékolva.

Az utolsó negyedben is tartotta előnyét a Szolnok, amely teljesen megérdemelten győzött a labdák sokaságát eladó kaposváriakkal szemben.

Szolnoki Olaj–Kaposvári KK 85–63 (21–19, 23–18, 23–7, 18–16)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Benczur T., Pozsonyi L., Sallai I.

Szolnok: Rakics (2), Pilcsevics (6/3), Milosevics (9), Holiday (17/12), Báder (12). Csere: Vojvoda (8), Keller Á. (12), Lóránt (10), Simon B. (4), Ivosev (5/3), Berkics (-). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Kaposvári KK: Hinnant (3), Fodor M. (10/6), Puljko (12/6), Hendlein (16/6), Davis (4). Csere: Horváth M. (1), Kovács S. (2), Jancsikin (4), Drahos (6), Benke (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. perc: 11–16. 12. perc: 26–24. 17. perc: 37–30. 22. perc: 51–37. 27. perc: 65–44. 32. perc: 69–46. 37. perc: 79–52. Kipontozódott: Rakics (a 35. percben), Pilcsevics (a 40. percben).Jók: Milosevics, Holiday, Lóránt, Keller Á., illetve Fodor M., Hendlein.