A kecskemétiek kétmeccsnyi előnnyel és lelkes szurkolótáborral érkeztek Kaposvárra, a Fino játékosai pedig „most vagy soha” hangulatban készültek a finálé harmadik összecsapására. Juhász Péter blokkja adta meg az alaphangot a folytatásra az első játszmában: a somogyiak rögtön az elején kézbe vették az irányítást, és fokozatosan növelték előnyüket. Nagyszerűen nyitottak a fiúk, szinte mindenki megkínálta egy-egy ásszal a menet közben elbizonytalanodó és egyre többet hibázó ellenfelet. A szett második felében szinte tetszés szerint érte el pontjait a címvédő, és Magyar Bálint parádés blokkja után máris a magabiztos győzelmet ünnepelhette a közönség (25:15, 1-0).

fino

A térfélcsere után eleinte a kecskemétiek jártak egy kicsivel előrébb a pontgyűjtésben, de az első technikai szünet után Fino-percek következtek. Németh Ferenc foghatatlan szervája után máris időt kért Nedeljkovics edző. A csereként beállt Vajda Tamás ugyancsak meglepte a vendégeket néhány ravasz nyitással, Dávid Csanád pedig minden egyes lehetőséget értékesített. A második technikai szünetben 16:11 állt a táblán, Juhász fantasztikus blokkja után pedig a 18. hazai pont is megszületett. A somogyiak nem kegyelmeztek a végjátékban sem: Németh Ferenc ász-nyitása szettlabdát ért, egy elrontott kecskeméti szerva pedig eldöntötte a játszma sorsát (25:17, 2-0).

A harmadik játékrész elején előnybe került a Gorter: feljavult a játékosok nyitása és a támadások is jobban sikerültek, mint addig. A szett derekán már hét pont volt a vendégek előnye, 12:19-nél már másodszor kért időt Demeter mester. Pádár Krisztián ász-nyitásaival lendült tovább a Kecskemét, a Fino pedig már nem tudta ledolgozni a tetemes hátrányt. Az utolsó labdát az alföldi pontkirály, Pádár ütötte be (18:25, 1-2)
Magyar Bálint jó nyitása és Németh Ferenc két szép pontja vezette be a negyedik szettet, de hamar elolvadt az összeszedett előny. A hazaiak többet hibáztak a kelleténél, a kecskemétiek pedig magukra találtak. A Fino Magyar hatalmas blokkjával dolgozta le a hátrányt, a folytatásban pedig felváltva estek a pontok. A Gorter ezen a meccsen is megkapta a menetrendszerű piros lapot, ezúttal Nedeljkovics edző kelt ki magából a sportszerűség kereteit feszegetve. A második technikai szünetben, Szabó Alpár jóvoltából 14:16 volt az eredmény, majd tovább nőtt a vendégek előnye. A Fino Németh Ferenc ütésével egyenlített, 21:21 után viszont két alföldi pont következett. Juhász szépített, Pádár viszont játszmalabdához juttatta csapatát. Újra Juhász következett, Pádár azonban ellenállhatatlan volt a túloldalon (23:25, 2-2).

Pádár az ötödik szettben is folytatta a pontgyártást, majd egy hazai hiba szaporította a ráncokat a szurkolók homlokán. 0:3 után Dávid Csanád köszönt be, Németh Ferenc pedig 5:5-nél egyenlített. Németh ravasz pontja után a vezetést is átvette a Fino. A két együttes 8:7-es hazai vezetésénél cserélt térfelet, aztán hosszú percekig fej-fej mellett haladt a két csapat. Nedeljkovics edzőt a sorozatos reklamálások után száműzte a kispadról Mocsnik játékvezető, de ez sem zökkentette ki tanítványait. Nacsa és Pádár főszereplővé lépett elő, Pádár szervája pedig a bajnoki aranyérem sorsát is eldöntötte (11:15, 2-3).

fino

A Kecskemét 1987 után nyert újra bajnoki címet.

Fino Kaposvár SE – Gorter Kecskeméti RC 2-3 (15, 17, -18, -23, -11)
Kaposvár, 800 néző. V.: Mocsnik, ifj. Szabó.
Fino: Bokor 7, Magyar B. 6, Dávid Cs. 12, Juhász P. 10, Németh F. 22, Geiger 6. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Vajda T., Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.
Kecskemét: Farkas P. 9, Csoma 15, Pádár 23, Nacsa 11, Szabó A. 6, Török R. Csere: Fazekas (libero), Dorcsák, Árva, Tóth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 2:1, 4:1, 5:2, 5.4, 8:4, 10:6, 13:8, 15:10, 15:13, 19:13, 21:14, 24:15. II. játszma: 1:2, 2:4, 4:5, 6:5, 7:8, 10:8, 12:10, 14:11, 17:11, 18:13, 21:15, 22:16, 24:16, 24:17. III. játszma: 1:0, 3:1, 4:2, 4:8, 6:8, 7:11, 8:13, 11:17, 12:19, 13:22, 16:22, 17:24, 18:24. IV. játszma: 1:0, 4:1, 5:3, 5:8, 8:9, 10:10, 12:12, 13:12, 14:13, 14:18, 18:18, 18:19, 19:19, 21:21, 21:23, 22:24, 23:24. V. játszma: 0:3, 1:3, 3:5, 5:5, 5:6, 7:6, 8:7, 9:8, 9:10, 10:11, 11:11, 11:14.