fino

Két mérkőzés után 2-0-ra vezetett a Fino a MAFC ellen, így a párharc harmadik találkozója előtt egyértelmű cél volt az újabb győzelem megszerzése. A hazai csapatból ezúttal is hiányzott a sérüléssel bajlódó Geiger András.

A meccs elején felváltva estek a pontok, majd Magyar Bálint remek szervájával szerzett megnyugtató előnyt a házigazda. A szett közepétől már egyértelműen a címvédő irányította a játékot: Dávid Csanád egymás után fejezte be sikerrel a támadásokat és a többiek is frissen, pontosan röplabdáztak. Az utolsó pontot Juhász Péter könyvelhette el (25:17, 1-0).

A térfélcsere után 10:10-ig volt szoros az eredmény, aztán megrázták magukat a Fino játékosai, és pillanatok alatt elléptek négy ponttal. Sokat javult az együttes sáncmunkája, Juhász és Németh is látványos blokkal próbálta elvenni a fővárosiak kedvét a játéktól. A második technikai szünetben 16:12 állt a táblán, és a hazaiak a folytatásban sem engedték kibontakozni ellenfelüket. Bozóki és Bokor is sáncolt egy nagyot, a végén pedig egy pontos Bozóki ütés zárta le a küzdelmet (25:18, 2-0).

A harmadik játékrészben, Magyar Bálint nagyszerű balkezes húzása után már 3:0-ra vezetett a Fino, és rögtön időt kért a MAFC edzője. A folytatásban sem változott a játék képe: a kaposváriak tarsolyában maradtak még blokkok ezekre a percekre is, így a közönség nem csak az eredmény alakulásának, hanem a szórakoztató produkciónak is örülhetett. Bozóki Bence pontjaival nőtt tíz pontra a kaposváriak előnye (13:3), a társak pedig még tovább növelték a két együttes közti különbséget. A második technikai szünetben mindössze négy pont állt a hitehagyottnak tűnő fővárosi társaság neve mellett. A szett utolsó harmadában szerzett még néhány pontot a MAFC, de a somogyi rohamot már nem sikerült megfékezni. Demeter mester lehetőséget adott minden játékosának, és Bögöly Gábor egy remek blokkal hálálta meg a bizalmat. Nem sokkal később a fiatal ütő meccslabdához juttatta csapatát, Tamasi hosszú nyitása után pedig véget ért a találkozó (25:15, 3-0).

A Fino a várakozásoknak megfelelően három mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást.

Demeter György: A párharc előtt is jól tudtuk, hogy a MAFC kellemetlen ellenfél, ha hagyják játszani. Ma főleg a nyitásainkkal és a sáncmunkánkkal tudtunk föléjük nőni. Készülünk a döntőre, szeretnénk megőrizni elsőségünket.

Novák László: Bíztam benne, hogy meg tudjuk ismételni szombati teljesítményünket. Ez sajnos nem sikerült, hitehagyottnak tűnt a csapat, így nem volt esélyünk. Gratulálok a Kaposvárnak.

Fino Kaposvár SE – BME-MAFC 3-0 (17, 18, 15)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mocsnik, Bátkai-Katona.

Fino: Bozóki 11, Juhász P. 11, Németh F. 11, Dávid Cs. 17, Bokor G. 4, Magyar B. 4. Csere: Dömötör és Deák (liberok), Vajda T. 2, Csányi, Tóth I., Bögöly 2. Vezetőedző: Demeter György.

MAFC: Szabó B. 3, Vocskó 1, Tamasi 8, Molnár I. 5, Sow 6, Kunert. Csere: Tari és Tihanyi (liberok), Takács G. 3, Buzás, Tóth T. 2, Soós 1, Myszöglád 1. Vezetőedző: Novák László.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:0, 3:3, 5:3, 8:6, 10:7, 10:9, 14:9, 21:15, 23:16, 24:17. II. játszma: 1:0, 3:2, 6:4, 8:6, 10:8, 10:10, 14:10, 16:12, 18:13, 22:13, 23:15, 24:16, 24:18. III. játszma: 3:0, 6:1, 8:2, 10:3, 15:3, 16:4, 19:9, 21:11, 23:13, 24:14, 24:15.