A bajnoki menetelést megszakítva a Magyar Kupában várt nehéz feladat a Diamant-lányokra: a jó erőkből álló Békéscsaba ellen hazai pályán is bravúr lett volna a győzelem kiharcolása. A vendégek már a találkozó elején kézbe vették az irányítást, és a szerb Iricanin vezérletével hat ponttal elhúztak.

A somogyiak nem adták fel, Harmath Zsófia remek nyitásokkal hozta zavarba az ellenfelet, és a szett derekán sikerült egy pontra felzárkózni (18:19). Többre azonban már nem futotta, így Kanizsai játszmalabdához juttatta csapatát, Soós pedig megszerezte az utolsó pontot (19:25, 0-1)

diamant_pintérzs

A térfélcsere után Ihász Dóra lepte meg a vendégeket egy foghatatlan nyitással, majd Stirt Tímea is bemutatta mindezt. Mégis a csabaiakról szólt ez a szett: Soósék tűz alá vették a somogyi térfelet, a hazaiak pedig a kelleténél sokkal többet hibáztak. 15:22-ről mégis feljött az együttes 19:22-re, ezután azonban három vendégpont következett a sorban (19:25, 0-2)

A harmadik játékrészben is a Békéscsaba gyűjtötte szorgosan a pontokat. A házigazda 1:6-ról ugyan feljött egy pontra, de ezúttal sem sikerült átvenni a vezetést. Jobban pörögtek a lányok, mit az első két szettben, de minden hiba után büntetett a BRSE. Nem is maradt el a magabiztos siker.
A visszavágót október 22-én, kedden játsszák Békéscsabán, a Diamant legközelebb ezen a héten, pénteken lép pályára bajnoki mérkőzésen, a Veszprém otthonában.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Linamar-Békéscsabai RSE 0-3 (-19, -19, -14)

Kaposvár, 200 néző. V.: Mezőffy, Horváth M.

Diamant: Ihász 2, Rák 9, Stirt 2, Szívós I. 4, Pintér Zs. 2, Harmath 8. Csere: Csitári (libero), Pedranzini 1, Tobak, Récsei 4. Vezetőedző: Oláh János.

BRSE: Gerendeli 7, Iricanin 10, Pap D. 2, Soós N. 20, Kanizsai 9, Leidgeb 6. Csere: Molcsányi (libero), Szpin, Nagy V. 1. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 2:1, 3:6, 3:8, 6:12, 10:12, 12:16, 14:17, 18:19, 18:22, 19:24.

II. játszma: 2:1, 2:5, 4:5, 6:8, 7:11, 11:15, 12:16, 12:19, 15:22, 19:22, 19:24.

III. játszma: 0:3, 1:6, 5:6, 5:11, 6:14, 9:14, 10:17, 12:20, 12:22, 14:22, 14:24.

Címkék: Diamant, női, vereség, kupa, röplabda, Kaposvár, sport