Mindkét oldalon nagy érdeklődéssel várták a férfi röplabda Közép-európai Liga magyar rangadóját. A két csapat három nap híján fél éve találkozott egymással a bajnoki döntő utolsó mérkőzésén, azóta viszont sok minden történt Kaposváron és Kecskeméten is. A trónkövetelő alföldiek otthonában nyugodtan, jól összpontosítva kezdett a  hetek óta térdsérüléssel bajlódó Geiger Andrással felálló Fino, aminek hamarosan meg is lett az eredménye.

Az elején felváltva estek a pontok, m ajd Németh Ferenc ütése nyomán kettővel ellépett a vendéggárda, ami megadta a lendületet a folytatáshoz. A szépen játszó somogyiak fokozatosan növelték előnyüket, és a szett derekán már öt ponttal jártak előrébb. A házigazda két pontra még feljött, de a hajrá a bajnokcsapaté volt. Geiger András ütésével játszmalabdához jutott a Fino, a csereként beállt Csányi Dániel ász-nyitásával el is dőlt a szett sorsa (25:19, 0-1).

A térfélcsere után  három gyors ponttal nyitott a Fino, az első technikai szünetben pedig 5:8 állt a táblán. Németh Ferenc szorgosan termelte a pontokat és a többiek is jól teljesítettek. A játszma közepén már nyolc pontra nőtt a kaposváriak előnye, és a végén sem kellett izgulni: a Kecskemét mindössze 16 pontig jutott (16:25, 0-2).

Nagy csatát hozott ezek után a harmadik játékrész. A hazaiak szerették volna megragadni az utolsó lehetőséget, és ennek szellemében már a szett elején kézbe vették az irányítást. Pádárék már 13:9-re is vezettek, a vendégek viszont nem estek kétségbe, és hamarosan már 14:15 állt a táblán. Ezután a Gorter újított, és Farkas Péter blokkja után már három pont volt az előnye. Magyar Bálint ász-nyitásával és Juhász Péter sáncával kapaszkodott a Fino, 23:23 után viszont Pádár, majd Szabó Alpár volt eredményes, így összejött a szépítés a hazaiaknak (25:23, 1-2).

A kaposváriak a kisiklás után gyorsan összekapták magukat, és újra átvették a játék irányítását. Juhász továbbra is elemében volt, Németh sokadik  jó támadása után pedig már négy ponttal vezetett a Fino. A második technikai szünet előtt Dávid Csanád pontos sánca hűtötte le a hazai kedélyeket, így ötpontos előny birtokában várhatta a Demeter-legénység a negyedik szett harmadik harmadát. A kecskemétiek 12:18-ról szépen, lassan visszajöttek a meccsbe, Pádár blokkja és ász-szervája után pedig kis híján utol is érték nagy ellenfelüket. 21:22-nél Demeter mester időt kért, mégis egyenlített a hazai együttes. 23:23 után Szabó Alpár elrontott nyitásával jutott mérkőzéslabdához a Kaposvár, de még mindig nem volt vége. Az alföldiek háromszor is kiharcolták a játszmalabdát, a legvégén aztán mégis a somogyiak örülhettek: Geiger András sokadik klasszis-megoldása után kialakult az örömteli végeredmény (27:29, 1-3)

A formálódó kaposváriak a jó kezdés után nem mindennapi küzdelem végén kerekedtek felül, és három pontot érő győzelmet arattak. Reméljük, a siker megadja a lendületet a folytatásra!

Gorter Kecskemét – Fino Kaposvári RSE  1-3 (-16, -19, 23, -27)

Kecskemét,  300 néző. V.: Szabó, Adler.

Kecskemét: Tóth A.  1, Farkas P. 15, Szabó A. 7, Pádár 23, Mutapcija 4, Dorcsák 5. Csere: Szabó T. (libero), Szappanos 1, Török, Árva 3. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.

Fino: Magyar  B. 1, Geiger 19, Juhász 16, Németh F. 19, Dávid Cs. 7, Bokor G. 4. Csere: Dömötör, Deák (libero), Csányi 1, Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:1, 5:5, 5:8, 9:12, 12:17, 19:21, 19:24. II. játszma:  0:3, 5:8, 5:10, 6:12, 8:12, 11:17, 11:19, 15:22, 16:24. III. játszma:8:6, 13:9, 14:15, 20:17, 20:19, 21:21, 23:23, 24:23. IV. játszma: 3:4, 4:6, 5:8, 8:12, 11:16, 12:18, 17:20, 19:21, 22:22, 23:23, 23:24, 25:24,  26:25, 27:26, 27:28.