Együttesünk tagjai jól tudják, hogy igen nehéz dolguk lesz a Hajdúságban, de a váciak példája mutatja, hogy nem legyőzhetetlen soros ellenfelünk saját otthonában...

A DVSC öt győzelemmel és két vereséggel az ötödik helyen áll a tabellán, de a legutóbbi fordulóban, némi meglepetésre, hazai pályán kapott ki 16-16-os félidő után 30:25 arányban a váciaktól. A találkozót 1200 néző tekintette meg a helyszínen. A hajdúságiak leggólerősebb játékosa Sopronyi Anett, aki hét meccsen 45 gólt dobott, és ezzel a lista negyedik helyét birtokolja. A debreceniek három góllal verték meg a Békéscsabát, nagy bravúrral, eggyel a Dunaújvárost, illetve nyertek az MTK, az Eger és a Veszprém otthonában.

A siófokiak jó hangulatban, kellő önbizalommal készülhetnek a héten, ugyanis a legutóbbi játéknapon élvonalbeli történetük egyik legbiztosabb győzelmét könyvelhették el: saját otthonukban verték meg 15 góllal az MTK csapatát. Bogdanovic Annamária az eddigi hét bajnokin 40 alkalommal talált a kapuba, Szamoránsky Anikó 28, Léránt Vivien 26, Erdősi Ildikó pedig 25 gólnál jár.
A két együttes eddig tíz alkalommal találkozott egymással az élvonalban, és a somogyiak három alkalommal hagyták el győztesen a játékteret. A DVSC és a Siófok legutóbb április 24-én mérkőzött meg, és mindkét fél örülhetett a lefújás után: a hazaiak a győzelemnek, a vendégek pedig a bennmaradás kivívásának.

Reméljük, pénteken este megszületik az élvonal első siófoki sikere Debrecenben.