A szombat esti, fővárosi 9-9-es döntetlennel megteremtette magának az esélyt a KVK a továbbjutás kiharcolására. A somogyiak hazai medencében éltek is a lehetőséggel! Már az első negyed után 2-0 volt az állás, és a fővárosiak csak a második és a harmadik játékrészben tudták bevenni egy-egy alkalommal a fantasztikusan védő Szécsi Zoltán kapuját. A KVK végül 6:2 arányban bizonyult jobbnak, így kellemes meglepetésre bejutott a legjobb négy közé.

„Az első mérkőzés után nem gondoltam, hogy ilyen arányban győzünk majd. Nagyszerű egyéni teljesítményeket nyújtottak a játékosok, és a védekezés is remekül működött. A látottak alapján  megérdemelten nyertünk” - mondta Fekete Szilveszter, a KVK vezetőedzője.

Kaposvári VK – Racionet Honvéd 6-2 (2-0, 1-1, 1-1, 2-0)
Gólszerzők: ifj. Berta 2, Dőry 1, Juhász-Szelei, 1, Kincses 1, Gros 1, illetve Kiss G. 2.