Frissebben és pontosabban kezdték a mérkőzést a BL-selejtezőre készülő érdiek, a hazaiak a negyedik percben szerezték első góljukat. Ezután 3-4-ig zárkózott az SKC, az irányítást azonban nem sikerült átvenni. A félidő derekán érdi gólok követték egymást, amivel megnyugtató előnyre tett szert a vendéggárda. Mindkét kapus jól teljesített, de az Érd előrébb járt a szerzett találatokat tekintve. Az első harminc perc után 8-12 állt a táblán.

A térfélcserét követően javult a siófokiak védekezése, a 36. percben 10-13 volt az állás. Ennél közelebb viszont nem sikerült kerülni az érdiekhez: az SKC tizenegy percig nem talált be a kapuba, az ellenfél pedig ismét elhúzott. Klivinyiék már 12 góllal is vezettek, a végén a Balaton-partiaknak sikerült faragniuk a hátrányon.

„Az előző fordulóban, Székesfehérváron a védekezéssel, ezúttal azonban a támadójátékkal volt probléma. Tizenhét lőtt góllal nem lehet mérkőzést nyerni”  - mondta a siófokiak vezetőedzője, Golovin Vlagyimir.

„Az egygólos győzelem is két pontot ér, igazából nem számít a különbség. Jó csapatnak tartom a Siófokot, úgy gondolom, hogy a Balaton-partiak sok meglepetést fognak okozni a szezon során” - tette hozzá az érdiek szakvezetője, Szabó Edina.

Siófok KC-Galerius Fürdő – ÉTV-Érdi VSE 17-25 (8-12)

Siófok, 400  néző. V: B. Pech, Vágvölgyi

Siófok: Pastrovics  – Lukács V., Szamoránsky A. 2, Léránt 4, Deáki 1, Bogdanovic 2, Erdősi 2. Csere: Futaki (kapus), Drávai 3, Dajka 2, Szalai B. 1, Varga N. Edző: Golovin Vlagyimir

Érd: Oguntoye – Koren 3, Kovács Anna 3, Wolf 2 (1), Vukcsevics 1, Triscsuk 4, Balog B. 2. Csere: Janurik (kapus), Kisfaludy 4, Klivinyi 3, Schatzl 2, Szekeres 1, Oláh N. Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–3. 11. p.: 1–5. 17. p.: 3–9. 23. p.: 4–10. 29. p.: 6–12. 35. p.: 10–13. 47. p.: 10–18. 51. p.: 12–20. 55. p.: 12–23. 58. p.: 13–25

Kiállítások: 2, ill. 10 perc

Hétméteresek: –, ill. 2/1

A junior mérkőzésen: Siófok KC-Galerius Fürdő – Érdi VSE 31-18 (13-9)

A siófoki gólszerzők: Schmidz 6, Termány 6, Schneider 4, Somogyi 4, Bozsovics 3, Herceg 3, Biber 2, Raffael 2, Scheffer 1.

Az ifjúsági mérkőzésen: Siófok KC-Galerius Fürdő – Érdi VSE 28-36 (16-17)

A siófoki gólszerzők: Mihályi 8, Réti 6, Brettner 4, Sallai 4, Herceg 3, Raucz 1.