A Balaton-partiak már az első percektől kezdve jobban összpontosítottak, mint ellenfelük, és harminc percnyi játék után már hat góllal vezettek. A Siófok a szünet után rátett még egy lapáttal, és a második félidő derekán már 12 gól volt az előnye, vagyis kis híján ledolgozta az idegenben összeszedett tetemes hátrányt. Az oroszok a hajrában összekapták magukat, de a nagy különbségű vereséget már nem tudták elkerülni. A somogyi együttesben kiválóan teljesített a kapus Kiss éva, valamint a 11 gólig jutó Erdősi.

- Élvezetes mérkőzés volt, magas hőfokon kézilabdáztunk. Tizenkét gólos előnynél volt egy kiállításunk, ami után ellenfelünk lőtt egy gólt, s ez véleményem szerint eldöntötte a lényeges kérdéseket. Sajnálom, hogy az első mérkőzésen túl nagy különbséggel kaptunk ki - mondta a lefújás után a Siófok KC szakmai igazgatója, Kiss Szilárd.

Siófok KC-Galerius Fürdő - GK Asztrahanocska (orosz) 31–22 (17–11)
Siófok, 400 néző. Vezette: Bounouara, Sami (franciák)

SIÓFOK: Kiss É.  – Varga N. 6, Szalai B. 3, Seric 1, Bogdanovics 6 (3), Németh Cs. 2, Erdősi 11. Csere: Szabadfi 2, Polics, Termány. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd

ASZTRAHANOCSKA: Truszova – Racsiteleva, Juscsenko 4 (1), Peche 3, Arcjuhovics 4 (1), Kurbanova 4, Fanina 2. Csere: Anoskina (kapus), Erics 5, Nikcsevics, Sziszenova. Edző: Vjacseszlav Kirilenko
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–0. 10. p.: 7–4. 16. p.: 10–6. 23. p.: 11–10. 28. p.: 15–10. 35. p.: 20–11. 44. p.: 24–14. 49. p.: 26–17. 53. p.: 29–17. 58. p.: 30–21

Kiállítások: 12, illetve 8 perc

Hétméteresek: 3/3, illetve 4/2