Gólokban szegény első 15 percet produkáltak a csapatok a fővárosi találkozón: az első félidő felénél 5:3 arányban vezetett a Csurgó. A somogyi védelem már ekkor kifogástalanul működött, és ha hiba csúszott a gépezetbe, a végig remeklő kapus állította meg a Fradi-támadásokat. A szünetben 14-10-re vezetett a CSKK, és a térfélcsere után is a vendégeknél volt az előny.

A válogatott Szöllősi találatával már 18-13-ra vezetett a Csurgó, és a hajrában sem csúszott ki az irányítás a fiúk kezéből. A CSKK végül 22:18 arányban győzött, és elkönyvelhette harmadik sikerét a bajnokságban. A csapat legeredményesebb játékosa Cifra volt, aki öt gólig jutott. A somogyiak végig motiváltan kézilabdáztak, aminek meg is lett a remek eredménye.

- Igazából nem nagyon kell rájuk hatni, tudják, hogy csapatként lehetnek csak eredményesek ennyi sérült belső játékos hiányában. Ma nagyot küzdöttek, nagyon odatették magukat, enélkül idegenben sehol nem lehet nyerni - mondta a Csurgói KK edzője, Bencze József.

A mérkőzést teljes egészében láthatják pénteken 17 óra 30 perctől a Kapos Televízióban.