Arra sokan fogadtak volna előre, hogy a Hidromobil, a Somogy Sportja és a Kaposstil-FIFA együttese az élcsoportban foglal majd helyet, a Win Team és a MÁV Kollégium remeklése viszont meglepetés.

- Mivel csupán egyszer kaptunk ki, elégedett lehetek, de igazából most jönnek majd a nagy rangadók, és az erősebb csapatok ellen derül majd ki, hogy mit ért az eddigi úgymond jó szereplés - mondta a MÁV Kollégium játékosa, Czebei Gyula.

A MÁV-osok legutóbb 5-1-re győzték le a Kolibri Presszó csapatát, és csupán rosszabb gólkülönbséggel maradnak le a dobogóról. A Hidromobil 5-2-re verte a Cómát, igaz, kapus nélkül, a Somogy Sportja pedig 3-2-re a Sporit, ezen a találkozón búcsúztatták egyébként a csapat egyik oszlopos tagját is, aki a győzelem után visszavonult. Simán nyert a FIFA 2005 és az M-car is, az Alibi és az SM Kapos találkozója viszont a legizgalmasabb meccset hozta.

- Nálunk is változnak a keretek, vagyunk 16-an, de mindig csak 8-9 fő van itt, munka, tanulás, egyéb elfoglalság miatt, nekünk a műfüvön megy jobban, a lényeg, hogy ez tömegsport, jövünk, játszunk, ez egy jó haveri társaság - árulta el az SM Kapos játékosa, Vejki Zsolt.

Nos, az Alibi ellen két perccel a vége előtt még vezetett az SM Kapos, végül 2-1-re kikapott. A sportszerűség viszont egyértelműen javult, és a résztvevők is méltányolják ezt.

Én talán a legfontosabbnak azt tartom, hogy sportszerűségben előrébb léptünk, a tavalyi évig akadtak csapatok, amelyek problémát okoztak, azt látni kell, hogy a csapatok száma nem csökkent, hiszen van amatőr bajnokság, öregfiúk bajnokság, több teremben zajlanak a kupák, énszerintem színvonalas - értékelt Vejki Zsolt.

A góllövő listán továbbra is a Somogy Sportja játékosa, Varga Tamás vezet 11 góllal, őt követi a MÁV-ból Nagy Norbert 10, illetve Kolosi Ferenc 8 találattal, utóbbi a Kolibri Presszó csatára. A bajnokság harmadánál járva még minden kérdés nyitott.

Címkék: kapos, teremlabdarúgás, bajnoki cím, somogy, máv, sport