Kaposvári KK–Kecskeméti KSE 62–59 (19–17, 12–13, 14–18, 17–11)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette:  Cziffra, Forrai, Szabó G.

Kaposvári KK: Ahelegbe (8/3), Raivio (22), Szőke (2), Gosa (8/3), Lekli (11). Csere: Kiss K. (3/3), Dávid (8), Kutasi (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Kecskeméti KSE: Wittmann (20/6), Mészáros M. (4), Djeraszimovics (15/3), Dénes (-), Bencze Z. (7). Csere: Csorvási (11), Pongó (-), Hegedűs (-), Papp I. (2). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 8. perc: 15–8. 12. perc: 21–23. 17. perc: 29–26. 22. perc: 33–30. 27. perc: 35–38. 32. perc: 47–52. 37. perc: 55–54. Jók: Raivio, Lekli, illetve Csorvási, Wittmann. Kipontozódott: Lekli (a 40. percben), illetve Pongó (a 37. percben), Mészáros M. (a 40. percben).

Más-más motivációval készültek a találkozóra az együttesek. Míg a vendég kecskemétiek nem titkoltan már a közelgő rájátszást modellezve edzőmérkőzésnek fogták fel az összecsapást, addig a kaposváriak a felsőház eléréséért az utolsó esélyként törtek győzelemre. Sajnos azonban a hazaiak számára az esetleges siker sem lett volna elegendő a play-off-hoz. Ehhez a pécsiek soproni diadala is szükséges volt a párhuzamosan rendezett határmenti találkozón.

Miután a bajnoki kiírásból kikerült az alsóházi rájátszás, a somogyi vereség, vagy a Pécs kudarca nemcsak az alapszakasz, hanem a bajnokság végét is jelentette.

Egy gyors Gosa, Bencze kosárváltással indult a meccs, aztán hiába vezetett 15–8-ra is a kaposvári alakulat végül meg kellett elégedni a 19–17-es negyedvégi eredménnyel. Djeraszimovics triplájával már a kecskemétiek vezettek, ráadásul időközben a soproniak is megléptek 29–16-ra a Pécs ellen. Ivkovics bátran küldte csatába a fiatalokat, ők nem is vallottak szégyent csapatában. A védekezési hiányosságok miatt tartós időre hátrányba került a somogyi együttes, ám Raivio, Szőke és Dávid tett arról, hogy 26–26-nál újra egyenlő legyen az állás. A 17.percben újra éledtek a remények, mert vezetett a Kaposvár és a Pécs is kiegyenlített Sopronban. Csorvási révén szerezte vissza az előnyt a Kecskemét, a rengeteget hibázó somogyiakkal szemben. Raivio fújt riadót és zsinórban szerzett pontjaival végül győzelemre vezette a kaposváriakat. A Pécs kikapott Sopronban, így elúszott a legjobb nyolc közé kerülés és a somogyiak számára befejeződött a bajnokság.

Fekete Ádám: – Az utolsó két hét nagy igénybevételt  jelentettek a csapatnak, ez látszott a mai mérkőzésen is. Sajnos már nem a mi kezünkben volt a sorsunk. Köszönöm a szurkolóknak, hogy egész szezonban kitartottak mellettünk.

Sztojan Ivkovics: – Maximális hozzáállással, de többször is dekoncentráltan játszottunk a mérkőzésen, ahol végül a jobb dobóforma döntött a Kaposvár javára.

A junior mérkőzésen: Kaposvári KK–Kecskeméti KSE 93–81 (23–23, 23–15, 13–15, 14–20, 20–8)

Legjobb kaposvári dobók: Kovács S. (32/3), Papp P. (13/3), Mihalics (13/3), Bíró (12), Benke (10).

Forrás: delfinek.hu

A képre kattintva elolvashatja hogyan alakult  a mérkőzés percről-percre!