Már a találkozó 13. percben megszerezte a vezetést a Rákóczi: Haruna közelről talált be a Lombard FC kapujába. 0-1. A gól után mezőnyjáték folyt a pályán, egyik kapu előtt sem alakult ki nagy helyzet. A szünetben cserékkel próbálta meg Bene Ferenc felpörgetni csapatát, ami sikerült is: az 50. percben Lovrencsics beadása után Benko továbbított a somogyi hálóba. 1-1.  A 65. percben emberelőnybe került a házigazda, miután Mustapha megkapta második sárga lapját. Ezután már nem változott az eredmény, így a Pápa 2-1-es összesítéssel továbblépett az elődöntőbe.

A két csapat szombaton 16 órától újra megmérkőzik egymással a Rákóczi stadionban, immár NB I-es bajnoki találkozón.

Lombard Pápa Termál FC - Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1)

Pápa, 250 néző. Vezette: Radványi Á.

Lombard Pápa Termál FC: Szűcs - Enyingi, Dóczi (Balogh), Tóth, Présinger - Inutile, Quintero, Arsic (Németh) - Csepregi (Lovrencsics), Csermelyi (Gyömbér), Szilágyi (Benko)
Kaposvári Rákóczi FC: Posza - Jánvári, Bőle (Grumic, 85.), Bank, Major - Sedlak, Katona, Fenyvesi, Addo (Kovács O., 85.) - Haruna (Bebeto, 46.), Mustapha. Vezetőedző: Sisa Tibor.

Gólszerzők: Benko (50.), illetve Haruna (13.).

Piros lap: Mustapha (65.)