Nem sikerült a visszavágás a Kaposvári KK együttesének. A somogyiak a tavaly őszi hazai találkozó után ezúttal vendégként kaptak ki az újonc Jászberénytől.Jászberényi KSE–Kaposvári KK 86–76 (16–14, 31–21, 19–20, 20–21)A kaposváriak mindenképp szerettek volna visszavágni a tavaly ősszel a somogyi megyeszékhelyen elszenvedett kínos hazai vereségért. Az azóta kicserélődött berényiek azonban, ha lehet még jobban összekovácsolódtak, és az elmúlt hetekben rendre csak minimális vereséget szenvedtek a náluk erősebb együttesektől. A legjobb nyolc közé igyekvő kaposváriak számára kulcsfontosságú lett volna egy újabb siker az elmúlt két vesztes csata után. Kihasználva a vendégek pontatlanságait a hazaiak rajtoltak jobban, ám a 6. percre 9–9-re egyenlítettek a kaposváriak. A játékrész végén Raivio triplájára Borszéki válaszolt, így 16–14 lett a vége. A folytatásban Koma kosarával vette át a vezetést 20–22-nél a vendégcsapat. Austin vezérletével hamar fordított a Jászberény és egy 14–2-es rohanással egyértelművé tette előnyét. Később kiderült ez döntő momentum volt az összecsapáson. A félidő után hiába zárkózott Szőke triplájával a Kaposvári KK 50–40-re a több jó teljesítményt felvonultató berényiek ismét megnyugtató előnyt kovácsoltak. Gyengén védekezett a somogyi alakulat, amely sok labdát is eladott, így 11 pontos hátrányban várhatta az utolsó negyedet. Kovács Soma hárompontosaival és zsákolásával ismét tíz ponton belülre zárkóztak a vendégek, de az egyenlítés már nem sikerült. A második negyedben kovácsolt előny a mérkőzés megnyerését jelentette a Jászberénynek.

Jászberény, sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Földházi T., Gál J., Rácz Zs.Jászberányi KSE: Szögi (6), Hodges (13/3), Austin (17/9), Horti (7), Dramjicsanin (27/12). Csere: Sormaz (9/6), Fülöp (2), Medve (2), Borszéki (3/3), Helmeczi (-), Wehner (-). Vezetőedző: Horváth Balázs.Kaposvári KK: J. Wilson (8), Raivio (28/12), Szőke (3/3), Lekli (10/6), Fey (16). Csere: Koma (2), Kovács S. (8/6), Kiss K. (-), Kutasi (1). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 7. perc: 9–9. 12. perc: 18–18. 17. perc: 29–24. 24. perc: 50–40. 28. perc: 59–45. 32. perc: 68–59. 37. perc: 77–71.Jók: Dramjicsanin, Austin, illetve Raivio.

Forrás: delfinek.hu

Kattintson a képre, és nézze meg a mérkőzés menetét percről-percre!