A kaposváriak készülődhettek kedvezőbb előjelekkel a mérkőzésre, mert bár Lekli József néhány edzést kihagyott a héten mégis vállalni tudta a játékot. A túloldalon ellenben sem Tanács Attila, sem Farkas Attila nem állhatott Fodor Péter vezetőedző rendelkezésére.
Ahogy várni lehetett, mindkét együttesben a külföldiek vitték a prímet. A harmadik percig kellett várni az első magyar kosárra, melyet Lekli szerzett. A remek formában kosárlabdázó kaposvári hat pontig jutott az első negyedben. A Tisza-partiak elsősorban Dukics fizikai erejére és Levy gyorsaságára számíthattak a palánk alatt, amit próbáltak minél többször kihasználni. A második játékrészben 28–28-nál egyenlített a Szeged, de a félidőig Lekli vezetésével sikerült öt pontos előnyt kicsikarni.
Ivosev és Wilson dobópárbajával kezdődött a harmadik negyed, hiába vezetett azonban tízzel a Kaposvár, fordított a Szeged. Az etapot azonban 16–0-ás rohanással zárta a hazai alakulat. Próbált újra felzárkózni a Szeged, ám valamennyi kísérletet sikerrel visszaverni a somogyi együttes, és ezzel ötödik összecsapását is megnyerte az NB I/A-csoportos bajnokságban.

Fekete Ádám: – Nagyon sok hibával játszottunk, látszanak a fáradtság jelei a csapaton. A szívüket kitették a fiúk a pályára, ez volt a győzelem kulcsa. Sopronba megpróbálunk frissen érkezni.
Fodor Péter: – Pont azt nem sikerült elkerülni a mérkőzésen, amit szerettünk volna. Csináltunk egy 16-0-ás negatív szakaszt, ez pedig eldöntötte a találkozót.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–78 (22–19, 19–16, 27–19, 19–24)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Forrai S., Török R., Szabó G.
Kaposvári KK: J. Wilson (23/6), Raivio (20/3), Szőke (5), Lekli (16), Fey (15). Csere: Koma (3), Kutasi (2), Kiss K. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Drahos (7/3), Levy (20), Kiss Zs. (-), Ivosev (27/6), Dukics (17/6). Csere: Molnár M. (5), Csorvási (2), Vida (2). Vezetőedző: Fodor Péter.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–7, 8. perc: 17–14, 12. perc: 28–22, 17. perc: 36–30, 23. perc: 48–40, 27. perc: 58–54, 32. perc: 70–57, 37. perc: 80–67.
Kipontozódott: Drahos (a 38. percben).