Az első negyed elején még tartotta magát a hazai együttes, Gyurováth Tamás büntetőjével 1-1 volt az állás, ekkor viszont belendült a dobogóra pályázó Szolnok: két kapufát és ugyanennyi gólt dobott, ezzel az első negyed végén 3-1-re vezetett. A debreceni mérkőzés sok energiát felemésztett a hazaiakban, így a vendégek már öt góllal is megléptek a harmadik negyedre, amikor ismét Gyurováth értékesített egy emberelőnyt. Ez csak olaj volt a tűzre, a szolnokiak gyors egymásutánban lőtték a gólokat, és nem sokkal később már nyolccal vezettek. Bereczki még kozmetikázott az eredményen egy távoli bombával, de a nyolcgólos különbség a mérkőzés végére is megmaradt.

A hazaiak végig becsülettel küzdöttek, bizonyítja ezt, hogy az utolsó negyedet döntetlenre hozták. A vendég Szolnok gyorsabb, fizikálisan jobb volt ellenfelénél, így reálisnak mondható a végeredmény. A vendégek edzője ifj. Cseh Sándor eltiltása miatt nem ülhetett a kispadon. A Szolnok ezzel maradt 3. a tabellán, a Kaposvárnak pedig a 11. helyen kell várni a következő, Szeged elleni mérkőzést.

Kaposvári Vízilabda Klub – Szolnoki Dózsa Közgép 4 – 12 (1-3, 0-2, 1-5, 2-2)

Kaposvár Csík Ferenc sétány, 120 néző. Vezették: Molnár Péter, Bors László

Kaposvár: Nagy Péter – Papp Gábor, Clayton Snyder, Bakó Csaba, Prikidánovics Nándor, Juhász-Szelei Norbert, Gyurováth Tamás (3). Csere: Maár Róbert, Bereczki Miklós (1),