A kosárlabda- és labdarúgótornákon kívül - melyekben egyaránt második lett a válogatott - minden sportágban jutott a legfényesebb éremből is a magyaroknak: asztaliteniszben 5, atlétikában 2, bocsában 5, bowlingban 3, erőemelésben 12, görkorcsolyában 6, cselgáncsban 2, kerékpárban 5, úszásban 3, tollaslabdában 4 és tornában szintén négy első helyet értek el a piros-fehér-zöld színeket képviselő sportolók.
Az egész küldöttség legeredményesebb versenyzője Katona Barnabás volt, aki négy aranyérmet nyert az erőemelők között. Négy sikert csak ő ért el, háromszor pedig négyen állhattak a dobogó tetejére: Orsós István és Juhász Dávid erőemelésben, Mayer Barbara és Gáva Zsolt görkorcsolyában volt "ellenállhatatlan".

A nyári játékokon szerepelt magyar versenyzők ünnepélyes fogadását kedden 10 órakor tartják a Vasas Sport és Tánc Centrumában.

Címkék: erőemelés, görkorcsolya, aranyérem, válogatott, olimpia, sport