Másfél hete a sátorbontás miatt el kellett halasztani a Szeged elleni derbit, szerdán azonban már a szabad ég alatt pótolhatták a fontos találkozót pólósaink. Jól kezdtek a fehér sapkában játszó hazaiak: az első negyedet Berta, Langmár és Juhász-Szelei góljaival 3-1-re hozták. A szegediek is felébredtek ezután, és a nagyszünetre 4-3-ra zárkóztak fel. A következő szakaszban ismét a kaposváriaknak ment jobban: Berta és Bereczki is remekelt, a KVK így megnyugtató kétgólos előnnyel várhatta a záró periódust. Nem sokáig lehettek azonban nyugodtak, az alföldiek két és fél perccel a vége előtt egyenlítettek. 6-6-nál aztán Bognár Márton emberelőnyből lőtt gólt, ám gyors válasz érkezett a túloldalról. 11 másodperccel a lefújás előtt még 7-7 állt az eredményjelzőn és akkor jött Juhász-Szelei Norbert.

A mérkőzés végeredménye tehát: Kaposvári Vízilabda Klub- Szegedi Vízipóló Suli: 8-7.

Nagyon-nagyon nehéz volt, tudtuk jól, hogy ez a Szeged nagyon jó csapat, múlt héten szombaton meg is néztük őket, az Ybl ellen játszottak, ott is jól játszottak, itt is, vért izzadtunk azért, hogy nyerjünk, de hál’ Isten sikerült. - mondja a KVK játékos - edzője, Berecki Miklós

Bereczki, Juhász-Szelei és Berta 2-2, Langmár és Bognár pedig 1-1 gólt szerzett.

Mivel ez volt az utolsó hazai meccsünk, ezért nagyon fontos volt, hogy győzelemmel zárjuk és hogy versenyben maradjunk az első helyért, nyernünk kellett, így azért jó Ceglédre meni és Budapestre az Yblhez. - a kaposvári játékos Bognár Márton

A KVK-nak most 4 pont az előnye a KSI és az Ybl előtt, de a somogyiak továbbra sem hibázhatnak, ha június 11-én bajnoki címet szeretnének ünnepelni.