A juniorokkal felálló kaposváriak már az első negyedben 13 pontos hátrányt könyvelhetnek el. A második negyed már jobban sikerült a hazaiak szempontjából. Kovács Soma bátran játszva szerezte pontjait, a túloldalon pedig Dukics szorgoskodott. A félidő végéig ugyan nem tudott faragni a különbségen a kaposvári együttes, ám az is eredménynek számított, hogy legalább a hátrány nem nőtt. A folytatásban a szegediek néhány gyors akcióval léptek meg és közel 20 pontosra növelték az előnyüket. A kaposváriak azonban az utolsó játékrészben sem adták fel és fokozatosan felzárkóztak. Fodor Péter időkérése után hét pontnál nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez a somogyi együttes, amely megérdemli a dicséretet helytállásáért.

A Kaposvári KK vezetőedzője, Fekete Ádám azt mondja: hat olyan fiatal játékosnak adott lehetőséget, akik egész évben velük edzettek.
- A győzelem ugyan messze volt, de jól küzdöttek a fiúk és ezért dicséret illeti őket. Köszönet a kisszámú szurkolóknak, akik az utolsó pillanatokig kitartottak mellettünk - tette hozzá a vezetőedző.

A szegediek vezetőedzője, Fodor Péter szerint színvonalát tekintve egy idény végi mérkőzésen a jobb kezdésük meghatározó volt. Kis megingás volt a játékukben, de ez a győzelmüket nem veszélyezette.

Kaposvári KK–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 83–90 (14–27, 22–22, 18–26, 29–15)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 70 néző. Vezette: Kiss L., Benedek Z., Lövész Cs.
Kaposvári KK: Kutasi (16/6), Medve (18/6), Kovács S. (20/6), Kováts R. (16/6), Fülöp (2). Csere: Bíró (9), Mihalics (-), Fonai (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Drahos (5), Rubin (18/3), Molnár M. (11/9), Tanács (16), Dukics (21/6). Csere: Kiss Zs. (11/9), Nyilas (8), Vida (-), Simándi (-), Szabad (-). Vezetőedző: Fodor Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7, 7. perc: 7–19, 14. perc: 24–39, 19. perc: 34–49, 23. perc: 41–55, 28. perc: 47–68, 33. perc: 62–77, 37. perc: 76–85. Kipontozódott: Molnár M. (38. p.). Jók: Kovács S., Kutasi, Kováts R., illetve Molnár M., Dukics, Rubin, Tanács.