A férfi röplabda bajnoki elődöntő első mérkőzésén az első szett a kaposváriakról szólt. A nagy kedvvel játszó, remekül összpontosító hazai együttes végig vezetett, a vendégek pedig csak időnként tudták megközelíteni ellenfelüket. Szabó Alpár több látványos blokkal vétette észre magát, Schulcz és az új kedvenc, Gergye pedig a széleken támadott sikerrel. A 25:21-es sikerre nem kellett túl sokat várni.

A térfélcsere után nem várt fordulat következett. Kaszap ász-nyitása után már nem volt sok örömünk a játékban. A szívósan küzdő vendégek minden egyes somogyi pontra válaszolni tudtak, az első technikai szünet után pedig három ponttal elhúztak. A Fino nagy üggyel-bajjal kikecmergett a gödőrből, de a hajrában hiába vezetett Bagics pontjával 23:22-re, a végén Schulcz hibái - és persze a kiváló kecskeméti sáncmunka - meghozta az egyenlítést a Kalo-Méh gárdájának.

Nem viselte meg az eredmény a kaposvári együttest: a fiúk a harmadik szettben nem adtak esélyt ellenfelüknek. 13:6-nál már második idejét is kikérte Karagics Mátyás, de nem változott a helyzet: a Fino már kilenc ponttal vezetett, amikor szóhoz - és ponthoz - jutott a Kalo-Méh. Az alföldieknek a folytatásban sem volt túl sok közük a játszma alakulásához, így végül el kellett könyvelniük a 25:11-es eredményt.

A negyedik játékrészben is a házigazda irányította a játékot. Németh kivette a részét a ponttermelésből, Bagics pedig egy nagyszerű labdamenet végén ütötte be a labdát az ellenfél térfelére. Kaszap parádés ejtése után már 14:6 állt a táblán, és ezután már tényleg nem volt megállás. A felszabadultan röplabdázó somogyiak szép labdamenetek végén szereztek újabb pontokat, a végén különösen Nagy József volt elemében. Az ütközet végére Kaszap Tamás blokkja tett pontot.

A Fino két szoros és két sima szett után szerzett előnyt a bajnoki döntőben. Folytatás szerdán, Kecskeméten.

Fino Kaposvár - Kalo-Méh Kecskemét 3:1 (21, -23, 11, 13)

Kaposvár, 300 néző. V.: Mezőffy, Hóbor.

Kaposvár: Kaszap 5, Bagics 11, Nagy J. 8, Schulcz 9, Gergye 10, Szabó A. 9. Csere: Dömötör (libero), Németh F. 8. Vezetőedző: Kántor Sándor, edző Horváth Dániel.

Kecskemét: Dorcsák 2, Tóth I. G. 3, Rapi 15, Somodi 7, Farkas P. 8, Csala 5. Csere: Szabó T. (libero), Tóth II. G., Jantovics, Bokor G., Hatvany Zs. Vezetőedző: Karagics Mátyás.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 4:1, 6:3, 8:6, 12:8, 14:13, 16:14, 20:18, 23:19, 24:20, 24:21. II. játszma: 2:0, 2:2, 6:6, 10:10, 10:13, 12:13, 14:16, 16:16, 19:19, 23:23, 23:24. III. játszma: 3:1, 6:2, 8:5, 10:6, 15:6,  17:7, 23:9, 24:11. IV. játszma: 5:1, 5:3, 9:3, 13:5, 16:7, 19:9, 21:9, 23:11, 23:13, 24:13.