A Szolnok elleni hazai siker után első idegenbeli mérkőzését vívta meg az Újbuda otthonában a BITT, a 9-12. helyekért kiírt rájátszás második fordulójában. Jól kezdték a mérkőzést a kaposváriak, az első szettben már 14-11-re vezettek, amikor megtorpantak, és ezután hosszú percekig semmi nem jött össze nekik. A fővárosiak a nyitó játszma után magabiztosan nyerték a második szettet is. A fordulatot Szombathelyi Szandra és Pálfy Marianna pályára küldése hozta meg. A BITT ezután újra úgy játszott, ahogy azt a szakvezető elvárta, és a lányok előbb szépítettek, majd egyenlítettek, aztán az ötödik, rövidített játékrészben sem adtak esélyt ellenfelüknek.

A kaposváriak kedden Szolnokon lépnek pályára, szombaton pedig a Nyíregyházi Főiskola otthonában vendégszerepelnek.

Újbuda - BITT Kaposvár 2-3 (19, 8, -23, -22, -10)

V.: László, Szél

BITT: Ihász, Pintér Zs., Harmath, Horváth P., Balajcza, Kondor G. Csere: Horváth Zs. (libero), Szombathelyi, Pálfy. Vezetőedző: Halász Márta.

Forrás: bittkaposvar.hu