A 48 kg-os súlycsoportban sporttörténeti sikert értek el a lányok: korábban még soha nem rendeztek kaposvári házi döntőt. A finálét végül Tóth Patrícia nyerte hosszabbításban Gyöngyi Bettina előtt. Mindkét reménység esélyes arra, hogy bekerüljön a korosztályos válogatottba. A Kasi csapata további érmeket is szerzett: Tóth Krisztián második, Kárpáti Emese pedig harmadik lett súlycsoportjában. A viadal után eldőlt, hogy a márciusi zágrábi Európa-kupán a magyar válogatott tagjaként hat kaposvári sportoló is szerepelhet: Gyöngyi Bettina, Tóth Patrícia, Tóth Krisztián, Kordély Péter, Szalai Orsolya és Kárpáti Emese egyaránt ott lehet a rangos eseményen. A 16 kategóriában a 64 fős magyar válogatottba a KASI sportolói adják a legtöbb versenyzőt.