A pénteki 3:0-ás vereség után igazi teher nélkül léphetett pályára a BITT a békéscsabaiak ellen, és az első szett rögtön izgalmas, fordulatos csatát hozott, melynek végén a győzelem sem maradt el... A játszma első felében három ponttal elhúzott a somogyi együttes, majd egyenlített a játékba lendülő ellenfél. A folytatásban felváltva estek a pontok, és előbb Balajcza Barbara megoldásai lendítettek sokat a somogyiak helyzetén, majd Szombathelyi Szandra nagyszerű felugrásos nyitásaiból merített erőt - és előnyt - Halász Márta csapata. 23:23 után rossz vendég nyitás és vele kaposvári pont következett, majd Pallag hosszú ütése nyomán kialakult a hazai szempontból igen örömteli végeredmény (25:23)
A térfélcsere után Balajcza blokkjával és Pálfy ász-nyitásával jelezte a házigazda, hogy nem mondott le a bravúr lehetőségéről, 3:1 után azonban zsinórban öt békési pont következett, és ezután már Soósék irányították a játékot. Horváth Petra nagyszerű ejtésével egyszer még felzárkózott három pontra a BITT (8:11), ezután azonban már nem volt esélye a csapatnak a fordításra. Fésüs Erzsébet többször is villant a szett derekán, Pallag kemény ütése nyomán pedig már tíz pont volt a két egylet közti különbség. 10:20-nál a BRSE vezetőedzője, Nagy Attila lényegében azért kért időt, hogy lepacsizzon lányaival, akik be is húzták a szettet: Soós ütésével hivatalosan is eldőlt, hogy a Békéscsaba meghosszabbítja Extraliga-tagságát.
Soós foghatatlan szervái vezették be a harmadik játékrészt, 0:4-nél pedig máris kénytelen volt időt kérni Halász Márta. Ezután sem változott semmi: a hazaiak nyitásfogadása szétesett, a BRSE pedig könnyedén szerezte pontjait. 10:18-ról aztán egészen 21:22-ig zárkózott a határtalan lelkesedéssel küzdő kaposvári együttes, és a végén csak egy hosszú nyitás pecsételte meg a hazaiak sorsát (23:25).
A negyedik szettben, Győrbíró Kamilla szemfüles pontjával már 6:2-re vezetett a BITT, az első technikai szünetben mégis a BRSE járt egy ponttal előrébb... A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, és csak a kiélezett végjátékot követően biztosította be sikerét a vendéggárda.

BITT Kaposvári Női RC - Békéscsabai RSE 1-3 (23, -16, -23, -23)
Kaposvár, 150 néző. V.: Donkó, ifj. Szabó P.
BITT: Pálfy 1, Balajcza 11, Rák 11, Szombathelyi Sz. 7, Horváth P. 10, Győrbíró 8. Csere: Kondor G. (libero), Rulek, Ihász, Pintér Zs. 7. Vezetőedző: Halász Márta.
Békéscsaba: Molcsányi 5, Jezerniczki 1, Soós N. 22, Fésüs 10, Pallagi 9, Sherman 3. Csere: Bucsi (libero), Bozóné 5, Czina, Horváth V. 1, Jenei, Kerepeczki. Vezetőedző: Nagy Attila.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:4, 8:6, 11:8, 14:14, 16:15, 16:17, 17:19, 19:19, 19:21, 22:21, 23:23, 24:23. II. játszma: 2:0, 3:1, 3:6, 4:8, 5:8, 5:11, 8:11, 8:16, 9:19, 12:22, 14:22, 15:24. III. játszma: 0:4, 1:4, 1:9, 4:12, 7:15, 10:18, 13:18, 16:19, 17:21, 19:21, 22:23, 22:24, 23:24. IV. játszma: 6:2, 6:6, 7:8, 12:12, 14:13, 15:16, 17:19, 19:19, 21:21, 23:23, 23:24.