Már az első negyedben is potyogtak a kosarak mindkét oldalon, ekkor azonban még nem dőlt el semmi. A folytatásban is nyílt és szoros volt a csata, a vendégek csak két ponttal jártak előrébb a nagyszünetben. 55-57-ről kezdődött a második félidő, és a pécsi együttes a harmadik negyedben megnyugtatónak tűnő előnyt szerzett. A baranyaiak játékba lendültek, a KKK játékosai pedig gyengén védekeztek. A záró tízperc elején úgy tűnt, eldőlt a győzelem sora, a Pécs ugyanis már 86:72 arányban vezetett.

Szerencsére a Fekete-sereg tagjai másként gondolták: nem adták fel, és pontról pontra dolgozták le hátrányukat. Négy perccel a vége előtt már csak négy ponttal ment a PVSK, a végjáték pedig őrült küzdelmet és nagy izgalmakat hozott. A hazaiak többször is a bravúr közelébe kerültek, de vagy egy vitatható játékvezetői ítélet vagy pedig egy balszerencsés mozdulat mindig meggátolta őket abban, hogy fordítsanak. A legvégén 101:104-ről már lehetetlen volt megszerezni a nyolc közé jutás szempontjából fontos győzelmet. A PVSK egy ponttal nyert.

Kaposvári KK – Pécsi VSK-PANNONPOWER 103–104 (31–32, 24–25, 17–29, 31–18)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 500 néző. V.: dr. Vígh P., Jakab L., Balog Gy. (dr. Gencsev)

Kaposvár: J. WILSON 24/3, Kutasi 6/6, SOÓS 18/6, WERNER 11, CUNNINGHAM 25. Csere: Medve 11/3, Fülöp -, Márkus 8/6.

Pécs: GLAVINIC 13/3, Hosszú 6, EL-AMIN 25/6, TÓTH N. 21/12, Eilingsfeld 12. Csere: Szőke 2, Kovács P.-, Dr. Deák 13/9, Kiss K. -, LEPSÉNYI 12.

Kipontozódott: Cunningham, a 38. pecben.