A dunaújvárosiak 2001 tavaszán, a bajnoki döntő első mérkőzésén nyertek utoljára a somogyi megyeszékhelyen, Ruffing Péter vezetőedző ettől függetlenül magabiztosan jelentette ki a kezdés előtt, hogy nyerni jött csapata Kaposvárra. Az első játszma alapján úgy tűnt, a vendégek komolyan is gondolták, amit mondtak...

A találkozó első pontját Nagy József szerezte, aztán Tomanóczy és Bokor foghatatlan nyitásaival a Dunaferr jutott előnyhöz. A Duna-partiak lendületbe jöttek, elkapták a fonalat, és a szett közepére már hét ponttal elléptek. Az álmosan, sok hibával játszó hazaiak csak a játszma hajrájában eszméltek, és pontról pontra dolgozták le hátrányukat. A Fino 23:23-nál be is fogta ellenfelét, de Lukács ütése és egy fogadási hiba így is megpecsételte az együttes sorsát (23:25)

A térfélcsere után hiába indított 5:0-ás rohammal a Kaposvár, az első technikai szünetben már a Dunaferr vezetett egy ponttal. A Fino Gergye ütésével vette vissza az előnyt, és a folytatásban már nem adott esélyt ellenfelének. Csoma pontja után már 22:15 állt a táblán, és ezzel már zsebben volt a győzelem is. A 25:20-as végeredményt a fiatal Gergye alakította ki.

A harmadik játékrészben is volt fordulat bőven, és az izgalmas végjáték sem maradt el. Lényegében végig fej-fej mellett haladt a két csapat, és a lelkes vendégek mindig ledolgozták a hátrányukat. 23:23 után Németh Ferenc lépett elő főszereplővé, aki előbb szettlabdához juttatta együttesét, majd egy remek ász-nyitásával rövidre zárta a küzdelmet. (25:23)

A folytatásban eleinte mindkét csapat négyesével gyűjtötte a pontokat, így érdekesen alakult ez a szett is. A kaposváriak 9:10 után jöttek egyenesbe: Németh Ferenc megállíthatatlanul termelte a pontokat, Hoboth Ákos parádés blokkjával pedig már 16:11 arányban vezetett a Fino. A somogyiak ezúttal nem bíztak semmit a véletlenre: továbbra is tűz alatt tartották az újvárosi térfelet, és végül, ha a vártnál nehezebebben, de kivívták a győzelmet.

Fino Kaposvár - Dunaferr 3-1 (-23, 20, 23, 21)

Kaposvár, 250 néző. V.: Mezőffy, Chaprazov.

Kaposvár: Kaszap 2, Bagics 1, Nagy J. 11, Németh F. 27, Hoboth 15, Csoma 11. Csere: Deák (libero), Gergye 8, Szabó A. 1, ifj. Laszczik 1. Vezetőedző: Kántor Sándor, edző Horváth Dániel.

Dunaferr: Bokor E. 13. Szabó B. 2, Tomanóczy 4, Dávid Cs. 21, Lukács A. 4, Tóth A. 3.

Csere: Pápai (libero), Hatvani A. 5, Nagy M., Szűcs. Vezetőedző: Ruffing Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:0, 3:4, 5:4, 6:8, 8:13, 11:18, 15:21, 18:22, 23:23, 23:24. II. játszma: 5:0, 5:4, 7:8, 10:9, 16:13, 19:13, 22:15, 22:18, 24:20. III. játszma: 7:3, 8:6, 12:12, 15:13, 15:15, 19:15, 20:18, 22:22, 23:23, 24:23. IV. játszma: 1:2, 4:5, 8:5, 8:9, 9:10, 13:10, 16:11, 19:12, 21:17, 23:19, 24:20.