Az esélytelenek nyugalmával lépett pályára a KKK az újesztendő első tétmérkőzésén: a 12.  helyen tanyázó somogyi fiúk az éllovas Szolnok otthonában vendégszerepeltek. Tulajdonképpen csak az első percekben volt szorosabb az eredmény, a folytatásban már az történt a pályán, amit a Tisza-partiak akartak. Az ötödik percben, Horváth Ákos pontjaival tíz pont füölé nőtt a két csapat közti különbség, az első negyed végén pedig 25:16 állt a táblán.

A második negyedben sem történt változás: a Szolnok diktálta a tempót, és Báder büntetői nyomán már 15 ponttal vezetett a házigazda. A kaposváriak Wilson és Soós pontjaival próbáltak közelebb kerülni ellenfelükhöz, a hajrában viszont Budimir két triplájával megint ellépett az Olaj. Az első félidő után 48:33 volt az állás.

A hazaiak a térfélcsere után sem bíztak semmit a véletlenre, és még tovább növelték amúgy sem kis előnyüket. A Szolnok már 24 egységgel járt a mieink előtt, amikor Wilson és Cunningham kosaraival valamelyest feljött a KKK. A találkozó további része zonban így is izgalommentes maradt.

Az utolsó negyedben sem kegyelmezett a bajnokság favoritja: a szolnokiak, ahelyett, hogy kiengedtek volna a biztos győzelem tudatában, még egy lapáttal rátettek, és szó szerint állva hagyták a somogyiakat. Báder kosara után 80:49 volt az eredmény, és még az utolsó percekben is potyogtak a Tisza-parti kosarak. A kaposváriak már nem tudtak újítani, így bele kellett törődniük a súlyos vereségbe.  Szabó triplája után már 41 ponttal vezetett az Olaj, a végén Kovács Soma triplája és Cunningham duplája csak egy hangyányit kozmetikázta az eredményt. A Fekete-sereg 96:60 arányban maradt alul.

Emlékezetes volt az évkezdet, csak nem pozitiv értelemben...

Szolnoki Olaj KK – Kaposvári KK 96-60 (25-16, 23-17, 22-15, 26-12)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, V.: Benczur T., Török R., Gorka Sz. (Gencsev dr.)

Szolnok: TROTTER 16, HORVÁTH Á. 16/3, BUDIMIR 21/6, Clark 7/3, BÁDER 14. Csere: Fodor M. 3/3, Trepák 9/3, Szabó P. 8/3, Grebenár 2.

Kaposvár: J. WILSON 19/3, Kutasi 3/3, Soós 8, Werner 8, CUNNINGHAM 13/3. Csere: Medve -, Fülöp -, Kováts R. 1, Kovács S. 3/3, Márkus 5/3.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–4, 7. perc: 21–10, 12. perc: 32–19, 17. perc: 42–33, 23. perc: 52–37, 27. perc: 63–44, 33. perc: 74–49, 37. perc: 88–54. Kipontozódott: Grebenár (a 37. percben). Jók: Trotter, Horváth Á., Budimir, Báder, illetve Wilson.

A mérkőzés ONLINE közvetítését IDE kattintva tekinthetik meg.