Kaposvári KK–Konecranes-Salgótarjáni KSE 108–77 (32–14, 22–24, 28–23, 26–16)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy P. A., Márton L., Balog Gy.

Kaposvári KK: J. Wilson (18), Medve (15/3), Soós (24/6), Werner (8), Cunningham (19). Csere: Kutasi (-), Kováts R. (4), Márkus (6), Fülöp (-), Kovács S. (5), Bíró (6), Fonai (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Konecranes-Salgótarjáni KSE: Kiss K. (-), Sebők (23/6), Kocsis (8/6), Koma (7) Vavra A. (5). Csere: Ughy (14/6), Bajramovics (5/3), Gál (2), Szabó Z. (-). Vezetőedző: Kovács Nándor.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 11–0, 7. perc: 22–8, 12. perc: 36–17, 18. perc: 52–34, 25. perc: 64–49, 28. perc: 74–54, 32. perc: 88–63, 37. perc: 98–67.  Kiállítva: Kiss K. (a 36. percben). Jók: Soós, Cunningham, Wilson, Medve, illetve Sebők.

Remekül rajtolt a Kaposvár, Soós és Cunningham 11 pontjára nem érkezett válasz a túloldalról. Időkérés után két vendégtripla is beakadt, de Medve hamar öt egységnyit toldott az előnyhöz. A jobban védekező kaposváriak már csírájában elfojtották az amúgy sem túl meggyőzően kosárlabdázó salgótarjániak támadásait, így nem volt meglepetés a negyed végi 32–14-es állás.

A folytatásban Werner zsákolt, majd Wilson ziccerezhetett egy lopott labda után, s máris 20 pontra hízott a különbség. Az előny tudatában némiképp fegyelmezetlenebbül játszottak a hazaiak, emiatt két ponttal nyerték a negyedet Sebőkék. Ezzel együtt is megnyugtató maradt a kaposváriak előnye, így elégedetten mehettek forraltbort inni a szünetben a szurkolók. Nem tudta felvenni a rajtnál tapasztalt ritmust a Kaposvár, ennek pedig az lett az eredménye, hogy elérték a tíz pont körüli határt a tarjániak.

Fekete Ádámnak sem tetszett mindez, s azonnal megszakíttatta a játékot. Használt a fejmosás a pályán lévőknek, mert csakhamar újra húsz pont volt a különbség. Az utolsó játékrész Medve két labdalopást követő zsákolásaival kezdődött, az érkező fiatalok pedig megtették a magukét. Az amúgy békés összecsapás vége előtt négy perccel Kiss K-t második sportszerűtlen faultja miatt jogosan állították ki. A századik kaposvári pont Bíró Bence nevéhez fűződött, a végeredményt pedig Kovács Soma büntetője állította be.

Fekete Ádám: – Az elején megadtuk az alaphangot, utána leült a csapat. A végjátékban újra felpörögtünk és a fiatalok is hozzátettek a játékhoz, ami a meccs pozitívuma volt. Ez is bizonyítja, hogy van jövőjük.

Kovács Nándor: – Rosszul kezdünk, aztán a harmadik negyedben volt egy jó öt percünk, amivel felzárkóztunk. Többre ezúttal nem futotta, hosszú út áll előttünk, amelyen ma is tettünk egy kis lépést.