Közvetítésünket itt olvashatod

A bajnokság eddigi eredményei alapján alsóházi rangadót vívott egymással a két csapat: a debreceniek egy, a kaposváriak pedig két győzelemmel a tarsolyban várták az összecsapást. A három jó képességű amerikaival felálló somogyiak egyértelműen a két pont reményében léptek pályára, vagyis első idegenbeli sikerükre készültek.

KKK

Az első negyedben még nem dőlt el semmi, de mindenképpen biztató volt, hogy tíz perc elteltével a KKK vezetett négy ponttal. A vendégek a folytatásban sem engedték ki a kezükből az irányítást: időnként meglódultak, és megnyugtató előnyre tettek szert, néha pedig valamivel közelebb engedték magukhoz ellenfelüket. A 12. percben két pontra zárkózott a házigazda, de nem sokkal később, Werner duplája után már 32:42 állt a táblán. Az első félidő végén már tizenöt ponttal vezetett a KKK (38:53).

A somogyiak a térfélcsere után sem ragadtak be: továbbra is az történt a pályán, amit ők akartak, a lelkes hazaiak erejéből pedig csak néhány fellángolásra futotta. Medve kosara után már tizenkilenc pont volt a két együttes közti különbség, így nem sok izgalom marad a záró etapra.

A hazaiak mindent megpróbáltak, hogy faragjanak a hátrányon, de a KKK játékosai mindig a legjobbkor váltottak ritmust. Márkus triplájával már húsz pont volt a Fekete-sereg előnye, és a 100. pontot is a fiatal irányító dobása után könyvelhettük el. A KKK a vártnál is magabiztosabban, 104:85 arányban nyert, így első idegenbeli sikerét ünnepelhette. Ezért már érdemes volt több száz kilométert utazni…

Factum Sport Debrecen-Kaposvári KK 84-105 (21-25, 17-28, 23-24, 23-28)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Valovics I., Király L., Jakab.

Factum Sport Debrecen: Singletary (31/6), Mondzinger (6/6), Mekongo (20/3), Kovács I. (2), Langford (18). Csere: Vas V. (2), Balogh A. (2), Kóthay (3/3), Varga Á. (-), Stekler (-). Vezetőedző: Ráthonyi Tamás.

Kaposvári KK: J. Wilson (12/12), Medve (6), Soós (18/3), Werner (22/6), Cunningham (11). Csere: Kováts R. (6), Kutasi (15/9), Fülöp (2), Márkus (11/6), Kovács S. (-), Fonai (-), Bíró (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-7, 7. perc: 17-20, 12. perc: 21-30, 17. perc: 33-43, 23. perc: 42-57, 27. perc: 53-70, 32. perc: 63-83, 36. perc: 73-92. Kipontozódott: Cunningham (a 36. percben).