A borsodiak semmit sem bíztak a véletlenre, hiszen a péntek este szolnoki bajnoki után rögtön Somogyba buszoztak, és a helyszínen hangoltak a fontos összecsapásra.

Az első játszmában lényegében az történt a pályán, amit a miskolciak akartak. A vendégek már az elején magukhoz ragadták az irányítást, és nem kellett hozzá sok idő, hogy megnyugtató előnyt szerezzenek. A nyitásfogadásban bizonytalankodó kaposváriak többször is felzárkóztak, de a hajrában már egyáltalán nem volt esélyük. A 25:15-ös eredményt Mosonyi Tekla alakította ki.

A térfélcsere után a három gyors vendégpontra pillanatok alatt válaszoltak a kaposváriak, Horváth Petra ütésével pedig először vezetett a mérkőzésen a BITT (5:4). Úgy tűnt, elkapták a fonalat a somogyi lányok: látványos labdamenetek végén szereztek újabb pontokat, riválisukat pedig többször is hibázásra kényszerítették. Nem véletlen, hogy 12:8-nál kénytelen volt időt kérni Toma Sándor edző. A térdsérüléséből felépült Szombathelyi Szandra és az elmúlt hetekben kiválóan teljesítő Balajcza Barbara is rátett egy lapáttal, így a második technikai szünetben már hat pont volt a két együttes közti különbség. A BITT még ezt is növelni tudta (18:11), és úgy tűnt, már nem állíthatja meg semmi a csapatot. A jól küzdő MVSC azonban másként gondolta mindezt, és néhány perc múlva, Mosonyi ász-nyitása után már 22:21 volt az eredmény… Pintér Zsanett hiába szerzett pontot az időkérés után, Kovács Edina hamarosan egyenlített (23:23), egy balszerencsés nyitásfogadási hiba és Szajkó blokkja pedig megpecsételte a listavezető sorsát (23:25).

A harmadik játékrészben jól kezdett a BITT, de Pálfyék ezúttal sem tudták megbecsülni a megszerzett előnyt. A szívósan küzdő Miskolc 13:6 után eredt ellenfele nyomába, és egy pontra felzárkózott (15:14). Ezután is a hullámvasúton maradt a két együttes, de most a Kaposvár járt jobban: Szombathelyi ász-szervájával öt pontra hízott a hazai előny és Rák Rebeka is eredményes támadásokkal vette ki a részét a jó sorozatból. Halász Márta tanítványai ezúttal nem hagyták, hogy kiénekeljék a sajtot a szájukból: Balajcza megmozdulása után szettlabdához jutottak, a csereként beállt Sitkey hibázott ütése nyomán pedig máris a 25:21-es sikert ünnepelhette a közönség.

A folytatásban sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd két-három ponttal mindig ellépett a Miskolc. 8:10-es állásnál percekig állt a játék: a két játékvezető a jegyzőkönyvet elemezte, aztán engedélyt adtak a küzdelem folytatására. A hazaiak bárhogyan is próbálkoztak, nem tudták utolérni jól mezőnyöző és hatékonyan támadó ellenfelüket. A 16 esztendős Győrbíró Kamilla szemtelen ász-nyitásával két pontra zárkózott a BITT (17:19), Rák Rebeka ütése után pedig már 19:20 állt a táblán. Fordítani azonban most sem sikerült, és a mezőny legjobbja, Kovács Edina 21. pontjával kiharcolta csapatának a fontos idegenbeli győzelmet.

BITT Kaposvár - MVSC-Misi 1:3 (-15, -23, 21, -21)

Kaposvár, 150 néző. V.: Prukner T., Farkas L.

Kaposvár: Balajcza 10, Rák 14, Pintér Zs. 3, Szombathelyi 7, Horváth P. 13, Pálfy 1. Csere: Horváth Zs. (libero), Ihász, Kondor G. 9, Győrbíró 1. Vezetőedző: Halász Márta.

Miskolc: Mosonyi 12, Leidgeb 9, Rédei 1, Kovács E. 21, Szajkó 15, Szabó B. 14 Csere: Nagy Zs. (libero), Kiss V., Oláh, Sitkey 1. Vezetőedző: Toma Sándor.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 3:6, 5:10, 8:10, 8:12, 12:14, 12:16, 13:20, 15:20, 15:24. II. játszma: 0:3, 3:3, 5:4, 8:6, 11:8, 14:9, 16:10, 18:11, 18:14, 20:14, 22:16, 22:21, 23:21, 23:24. III. játszma: 1:1, 6:1, 6:4, 8:4, 8:5, 11:5, 13:6, 13:11, 15:11, 15:14, 20:14, 22:17, 24:19, 24:21. IV. játszma: 1:1, 6:6, 6:8, 7:10, 9:12, 10:13, 10:15, 12:15, 12:16, 13:18, 17:19, 19:20, 19:21, 20:24, 21:24.