A magyar bajnok hazai pályán kapott ki 3:1 arányban az osztrák hotVolleys Wien gárdájától. A somogyiak a második szettet 24:19-es vezetésről bukták el…

A két csapat ebben az évadban immár negyedik alkalommal találkozott egymással, és a kaposváriak hazai pályán a jó nyitásfogadásban és a bravúr-győzelemben reménykedtek. Kántor Sándor még nem teljesen épült fel ujjsérüléséből, így ezen a találkozón is Hoboth Ákos kapott lehetőséget, Schulcz István helyett pedig Németh Ferenc került be a kezdőhatosba.

A jó erőkből álló vendégek már az első szett elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végig előrébb jártak a pontgyűjtésben. A somogyiak sokat hibáztak, a túloldalon viszont elemében volt a balkezes magyar ütő, ifjabb Nagy Péter és horvát társa, Darko Nojic. A hajrában nem történt semmi meglepő: az osztrákok tetemes előnyt szereztek, majd Nagy ütésével játszmalabdához jutottak (16:24). Az egyoldalú küzdelem végére a szlovák Kmet tett pontot.

A térfélcsere után már jobban összpontosított a magyar bajnok, és ennek meg is lett az eredménye. Az első technikai szünetben még csak egy pont volt a kaposvári előny, a folytatásban aztán belehúzott a Diamant, és remek nyitásokkal, illetve pontos támadásokkal egészen a szettlabdáig menetelt. 24:19 után nem várt fordulat következett: a vendégek Darko Nojic foghatatlan szerváival eredetek a házigazda nyomába, és előbb egyenlítettek, majd Nagy Péter a győztes pontot is kiharcolta… (24:26).

Nem esett szét a Kaposvár a balszerencsés vereség után, és a harmadik játékrészben már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Kántor Sándor már a szett elejétől a pályán volt, és sokat segített a jelenléte, de a szintén csereként beállt Csoma Krisztián is bátran röplabdázott. Kovács Zoltán parádés blokkjával már 20:15 volt az állás, és ezúttal a végjátékban sem hibázott a Diamant. Nojic ezúttal nem volt nyerőember: a hálóba vágta a nyitást, ezzel alakult ki a 25:21-es végeredmény.

A negyedik szett gyors bécsi pontokkal indult, és 6:12-nél már a második idejét is kénytelen volt kikérni Zarka Péter vezetőedző. Ezekben a percekben nem a nyitásfogadással, hanem a támadások befejezésével voltak gondok, és ahelyett, hogy a Diamant közelített volna ellenfeléhez, egyre távolabb került tőle. A brazil feladó, Guilherme ravasz nyitása után már 8:16 állt a táblán, ami nem sok jót sejtetett…

Diamant Kaposvár - AON hotVolleys Wien 1:3 (-17, -24, 21)

Kaposvár, 300 néző. V.: Milinovic, Franolic.

Kaposvár: Koch 2, Skorics 12, Nagy J. 5, Németh F. 10, Hoboth 4, Kovács Z. 8 Csere: Dömötör (libero), Kántor 9, Csoma 2, Kaszap, Schulcz 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

Bécs: Guilherme 3, Haidbauer 10, Nemec 12, ifj. Nagy P. 25, Nojic 20, Kmet 13. Csere: Kroiss (libero), Laimer, Ringseis, Binder. Vezetőedző: Viktor Szidelnyikov.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 6:8, 10:13, 12:16, 14:21, 16:24. II. játszma: 4:2, 8:7, 8:9, 13:13, 16:13, 20:15, 23:17, 24:19, 24:25. III. játszma: 8:5, 15:10, 20:15, 21:19, 24:20. IV. játszma: 2:5, 5:8, 6:12, 8:16, 12:21, 15:24.