Varga Krisztina ismét felállhatott a dobogó tetejére! Kovács László mesteredző és Hajdu Sándor edző tehetséges tanítványa pénteken fő számában, 200 méteren is megpróbálja elhódítani az elsőséget.

Továbbra is rendkívül eredményes a magyar válogatott a junior uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon. A három arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal nyitó fiatalok a lengyelországi Szczecinben zajló kontinensbajnokság második napján három újabb elsőséget szereztek. Az 50 méteres női uszonyos gyorsúszás döntőjében Varga Krisztina lett az Európa-bajnok, a fiúk hasonló számában Kosina Gergő új magyar országos csúccsal győzött. Varga és Kosina ezzel duplázott, mivel a szám 100 méteres távján sem talált legyőzőre. A harmadik csütörtöki magyar aranyérmet Kardos Laura szerezte, aki új junior országos rekorddal nyerte a 800 méteres női búvárúszást.

A magyar különítmény két nap után hat arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal áll, és pénteken tovább folytatódhat az éremgyűjtés.

Címkék: kriszta, varga, uszonyos, dobogó, bajnok, úszás, kis szines