A gyenge nyitásfogadás megkönnyítette a lelkes hazaiak dolgát, akik magabiztosan nyertek, és már csak egy játszmát kellett volna hozniuk a meglepő diadalhoz. A BITT ezután eszmélt, és a csereként beállt Győrbíró Kamilla, Kondor Gabriella duó új színt hozott a játékba. Összeállt a csapat nyitásfogadása, és a támadások is rendre ponttal fejeződtek be. A kaposváriak egy sima és egy szoros szettet követően egyenlítettek, így az ötödik, rövidített játékrészre maradt a döntés. A záró felvonás is izgalmasan alakult, 8:4-es hazai vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok, a hajrát viszont jobban bírták Halász Márta tanítványai. A BITT végül 15:13 arányban nyerte a szettet, és 3-2-re a csaknem kétórás összecsapást. A nagy rivális Miskolc 3:2 arányban kikapott az Újbuda otthonában, így a kaposváriak álltak a tabella élére.

Agria RC Eger – BITT Kaposvári Női RC 2:3 (18, 16, -12, -22, -13)
Eger, 50 néző.
Kaposvár: Pálfy, Ihász, Pintér Zs., Rák, Harmath, Horváth P. Csere: Horváth Zs. (libero), Kondor G. Győrbíró. Vezetőedző: Halász Márta.