A magyar dráma napját Madách Imre Az ember tragédiája című művének 1883. szeptember 21.-i ősbemutatójára emlékezve 1984 óta rendezik meg, hogy ráirányítsák a figyelmet a magyar drámairodalom értékeire, s új művek születését ösztönözzék.
Több színház különleges programokkal várja a közönséget: az egri Gárdonyi Géza Színházat például az igazgató vezetésével járhatják be az érdeklődők, a Miskolci Nemzeti Színházba ellátogatók két készülő produkció nyílt próbájába tekinthetnek bele, a veszprémi Petőfi Színházban pedig operabarátok köre alakul. Az ünnep alkalmából a fővárosban Major Tamás arcai címmel kiállítás nyílik a XX. századi magyar színházművészet jeles alakjáról a Bajor Gizi Színészmúzeumban, az I. kerületi Horváth-kertben pedig felavatják Ligeti Miklós 1945-ben elpusztult Déryné-szobrának rekonstruált másolatát.
Este az Új Színházban tartják az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, valamint a Színházi Dramaturgok Céhe által szervezett hagyományos díjátadót. Az író húga által alapított Szép Ernő-jutalomban idén hárman részesülnek: Bartis Attila a Vígszínházban bemutatott Romlás című drámájáért, Garaczi László eddigi drámaírói munkásságáért, Tolnai Ottó pedig az életművéért. A dramaturgok díját az évad legjobb magyar drámájáért Nádas Péter veheti át Szirénének című művéért.
Címkék: dráma, előadás, kitüntetés, kis szines