A felvételeken egy idős, erősen kráterezett objektum látható, sok apró felszíni érdekességgel, többek között repedésszerű árkokkal és szétszórt sziklákkal.
Szombaton, hazai idő szerint 20.10-kor mindössze 3162 kilométerre-re haladt el az Európai Űrügynökség (ESA) Rosetta-űrszondája a Lutetia kisbolygó mellett. Miközben 15 kilométer/másodperces sebességgel mozgott az égitest szomszédságában, részletesen megfigyelte, és maximálisan 60 méteres felbontással megörökítette annak felszínét.
A közel 100 kilométer átmérőjű Lutetia az űrszondákkal valaha is meglátogatott legnagyobb kisbolygó. Úgynevezett C-típusú, szénben és szerves anyagban gazdag aszteroida, azaz igen ősi objektum, amely a Naprendszer keletkezésének anyagát őrzi magában. Ugyanakkor egyes megfigyelések alapján fémben gazdag területek is vannak rajta, vagyis egyes részei eszerint inkább M-típusúnak mutatkoznak - a pontos besorolásban a Rosetta megfigyelései segíthetnek. A korábbi mérések alapján enyhén elnyúlt alakú, tengelyforgási ideje pedig 8,2 óra körüli.
Címkék: űrszonda, kis szines