Az egyetem szakszervezeteinek szerdai tájékoztatóján bejelentették: arra kérik a rektort, vonja vissza a felmondással kapcsolatos döntését. Emellett közös sztrájkbizottságot szerveznek. A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), a PTE Integrált Egészségügyi Szakszervezet (PTE IESZ), az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ), valamint a Magyar Orvosok Szakszervezete (MOSZ) egyöntetű véleménye az, hogy a szerződés hiányában sérülnek a munkavállalók érdekei, szabályozatlan lesz a munkarend, a juttatások mértéke és köre áttekinthetetlenné válik, lényegesen csökkennek a jövedelmek, csorbulhatnak a szociális jóléti célú juttatások - tudtuk meg sajtóinformációkból.

Gábriel Róbert rektor a klinikai központ kérésére március 31-én mondta fel a mintegy 6500 dolgozót érintő kollektív szerződést. A felmondási idő június 30-ig tart, az új kollektív szerződés megkötéséről tárgyalások kezdődnek.

Kollár Lajos, a PTE főigazgatója az MTI-nek azt mondta: a döntés hátterében az áll, hogy szükségessé vált a munkahelyek jelenlegi valós kockázati tényezőinek felmérése és új szerződések megkötése az érdekvédelem képviselőivel történő egyeztetést követően. A felmondott kollektív szerződésben még olyan munkahelyi pótlékok szerepeltek - mutatott rá -, amelyek már nem életszerűek. Az MTI úgy értesült: mivel a kollektív szerződés rögzítette a munkavállalóknak fizetendő különböző pótlékokat, továbbá a pluszmunkákért és ügyeletekért fizetendő díjak mértékét is, annak felmondása elsősorban az egészségügyi dolgozókat érintheti kedvezőtlenül.

A PTE honlapján olvasható információk szerint az egyetemnek jelenleg mintegy 3,5 milliárd forint lejárt határidejű tartozása van.

Címkék: kis szines