A fiatalok Barcsról, Nagyatádról, Marcaliból, Kéthelyről, Tabról és Kaposvárról is küldtek szabadkézzel készített műveket. Az alsó és felső tagozatos tanulók főként az ecsetet és a ceruzát részesítették előnyben, ám néhányan gyurmából készített pályaművel is ábrázolták a jövő tűzvédelmét. A képzeletnek csak az alkotás mérete szabott határt.


a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételeia Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételei
a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felvételei
A galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

"Minden kornak meglesznek a maguk hősei, akik a technikai fejlődésnek köszönhetően valószínűleg komoly eszközökkel lesznek felruházva, és a baj óráiban akár drónok bevetésével nyújtják majd az utolsó reménysugarat a segítségre szorulóknak" - mondta a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, Krám István a vármegyei ünnepélyes eredményhirdetésen.

Alsó tagozatos diákok közül szabadkézi rajz kategóriában:

1. helyezést ért el Keszthelyi-Hajba Kincső, Barcsi Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola tanulója

2. helyezést ért el Takács Bíborka, a Nagyatádi Általános Iskola Árpád Fejedelem Tagintézményének tanulója

3. helyezést ért el Kovács Hanna, a Marcali Mikszáth Kálmán Általános Iskola tanulója

Felső tagozatos diákok közül:

1. helyezést ért el Szíj Emese, Marcali Noszlopy Gáspár Általános Iskola diákja

2. helyezést ért el Kovács Dorka, Marcali Noszlopy Gáspár Általános Iskola diákja

3. helyezést ért el Czifrák Maja, Barcsi Vikár Béla Alapfokú Művészeti Iskola tanulója

A Somogy Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság különdíját vehette át Tiboly Blanka, a Kéthelyi Széchenyi Általános Iskola tanulója, akinek alkotása - témáját tekintve - szorosan kapcsolódik a "füstérzékelő életet menthet" kampányhoz.

A Legkreatívabb somogyi iskola 2025 címet pedig idén a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola érdemelte ki, amely a legtöbb diákját mozgósította és biztatta az alkotásra.

A beküldött alkotásokból nyílt kiállítást június 20-ig bárki megtekintheti a Kaposvár Plazaban.

Címkék: alkot, rajz, lánglovag, gyermek, pályázat, diák, tűzoltó, kék hírek, Somogy