A vádlott férfi testvére egy kft. egyik tulajdonosa és a 2014. évi eredmény után részére nagyobb összegű osztalék kifizetését határozták meg. Amikor a vádlott ezt megtudta, akkor azért, hogy a testvére részére kifizetendő osztalékot megszerezze, létrehozott a testvére e-mail címéhez nagyon hasonló e-mail címet, amelyről az osztalékot kifizető cég képviselőjét megkereste és magát testvérének kiadva, megadott egy bankszámlaszámot, amelyre a pénz kifizetését kérte.

Mivel ezen számlaszámra a cég utalni nem tudott, ezért a vádlott a másik, külföldön élő ikertestvére nála maradt személyi okmányaival bankszámlát nyitott, az ehhez szükséges okiratokat a külföldön élő testvér nevében aláírta.

Ezután az általa létrehozott e-mail címről ismételten felkereste a gazdasági társaságot és magát újfent az osztalék felvételére jogosult testvérének kiadva, a pénz átutalását az újonnan megnyitott számlára kérte. A cég átutalta a több mint 8.300.000,-Ft összegű osztalékot, amelyet a vádlott a külföldön élő testvére – általa is hozzáférhető – jogszerűen megnyitott számlájára utalta tovább és befektette. A büntetőeljárás során a vádlott az osztalék összegét az arra jogosult testvérének megfizette.

Az ügyészség a vádlottal szemben végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabását indítványozta.

Címkék: testvér, csalás, pénz, kék hírek