A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság által Mohácsnál megépített kompkikötő árvízvédelmi falban lévő nyílás elzárása tartja az árvizet. A partfal további két nyílását (Sokac rév és csónakháznál lévő) nem érte el a Duna a tetőzés során. A partfal lezárt kapuit és a komplejáróban lévő elzárást a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság folyamatosan ellenőrzi. A csónakház mellett a víznyomás hatására a mentett oldali sétányon is megjelent a víz. A többi átjáró lezárása az előre jelzett vízállás értékek figyelembe vételével nem szükséges, de ezek is folyamatos megfigyelés alatt vannak.
A védvonalon a mentett oldalon több helyen az előző napokhoz képest az árvízszint emelkedésével intenzívebben fakadó vizek jelentek meg, ezeket a Vízügyi Igazgatóság szakemberei megjelölték és figyelemmel kísérik, szükség szerint beavatkoznak. A szántókon és az erdőterületeken terjednek intenzívebben. A Boki gátőrjárásban tapasztalt csurgás intenzitása változatlan.
Dunaszekcső térségében az Alsó-dunasor, Felső-dunasor és a kapcsolódó utcák védelme folyamatban van, a dunaszekcsői önkormányzat védekezési munkáit nappali és éjszakai műszakban 2-2 fő vízügyi műszaki irányító segíti. A vízügyi szakemberek Bár településen is a biztosítják éjjel-nappal a műszaki segítségnyújtást az önkormányzat védelmi munkájához. A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság folyamatos kapcsolatot tart fent a Polgármesteri Hivatalokkal és további a védekezésben résztvevő szervezetekkel.
Vízügyi szakemberekből álló négytagú szakértői csoport a helyszínen tájékozódott a helyzetről. Megállapításuk szerint a helyszínt folyamatosan figyelni kell, mivel árvízi jelenség is előfordulhat. Vészőröket helyeztünk ki a helyszínre és az esetlegesen szükséges beavatkozások erőforrás igényét is meghatároztuk.