Fekete Ádám tanítványai Kecskeméten lépnek pályára, ahol igazi bravúr lenne a győzelem. Az alföldiek az alapszakasz során oda-vissza megverték a somogyiakat, és eddig két győzelmet, illetve három vereséget gyűjtöttek a felsőházban. A szerdai játéknapon mindkét csapat vereséget szenvedett: a KTE az Alba otthonában kapott ki 86-70-re, míg a Kaposvár Pakson 90-66-ra. Együttesünknek csak akkor lehet esélye, ha a stabil játék kiváló dobóformával párosul. A szombaton 17 órakor kezdődő találkozóról online közvetítésben számolunk be a kapos.hu internetes portálon.

A közvetítésnek vége

• 10:55:27

Új esemény

Kövessétek velünk 17 órától a KaposPont élő közvetítését!

• 16:54:46

Új esemény

Köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 16:55:39

Új esemény

A férfi kosárlabda –bajnokság középszakaszának 7. fordulójában a Kaposvári KK a KTE Duna Aszfalt otthonába látogat.

• 16:58:10

Új esemény

Az előző fordulóban a ma pályaválasztó Kecskemét az Alba Fehérvár otthonában szenvedett vereséget (86-70), míg a Fekete-sereg az ASE otthonában kapitulált (90-66), így ma mindkét fél a hétközi vereség okozta csorbát igyekszik kiköszörülni.

• 16:59:08

Új esemény

A KKK jelenleg a felsőház hatodik helyén tanyázik, míg a Kecskemét a harmadik helyről várja a mai találkozót.

• 17:00:51

Új esemény

Egyébként ma már rendeztek egy találkozót a felsőházban. A tavalyi döntő visszavágóján, Szolnokon 77-72-re nyert az Olaj, a címvédő Alba Fehérvár ellen.

• 17:03:09

Új esemény

De vissza Kecskemétre. Már feldobták a labdát. Innentől hajrá Kaposvár!!

• 17:04:29

Új esemény

A mérkőzés első pontjait mi szerezzük, Bennett Davis volt eredményes középtávolról.

• 17:06:30

Kaposvári KK

Fodor ziccere után 5-8 ide.

• 17:08:07

A hazaiak mestere máris cserél. Pongó Martin és Hegedűs Gergely a pályán. Ivkovicnál nem meglepő, hogy ilyen hama cserél, sűrűn rotálja csapatát.

• 17:09:26

Kecskeméti TE

Hegedűs pedig máris szerez egy duplát, és ezt rögtön meg is toldhatta volna még egy ponnttal, mivel faultolták dobás közben ,de a büntető kimaradt. 7-10 ide.

• 17:11:46

Derasimovic dob közben egy triplát, ezzel már a hazaiaknál az előny. 13-10.

• 17:13:51

Puljko állt bele egy tempóba, be is ment a horvát dobása. 12-13.

• 17:15:09

Karahodzic büntetőzhetett, hibátlanul tette. 15-12.

• 17:16:42

Új esemény

Heindelint szabájtalannak láttak a sporik. Neki ez a második személyije, míg a csapatnak a negyedik, így innentől minden kaposvári fault után büntetőzhetnek a hazaiak.

• 17:18:41

Heindlein közeli duplájával viszont zárkózunk. 18-16.

• 17:20:24

Horváth Márton ma is masszív, ám ezt a játékvezetők nem mindig díjazzák. Egy elzárását látták szabálytalannak, így támadóhibát ítélnek ellene.

• 17:21:40

Pgongo szerez ez után egy kettest, ami a negyed utolsó kosara volt. Az első felvonás után 20-18 a hazaiaknak.

• 17:23:44

Folytatódik a csata. Jól kezdünk, Hinnant ver be egy hármast.

• 17:24:34

Sokáig azonban nem örülhettünk az előnyünknek, egy szerzett labda után Pngo dobhatott egy üres ziccert. 22-21.

• 17:25:19

Bencze Zoltán talál be a palánk alól, már 24-23.

• 17:26:38

Új esemény

Jancikin kettese, és Heindlein zsákolása már azt eredményezi, hogy most újfent nálunk az előny. 24-27.

• 17:27:13

Davis is dob egy újabb kosarat, 29-24 ide.

• 17:28:22

Karahodzic, majd Wittmann hármasa azonban tesz arról, hogy ne tudjon nőni ez a különbség. 29-29.

• 17:29:55

Davis dob egy középtávolit. 29-31. Szoros a csata.

• 17:30:57

Ismét Pongo eredményes, Wittmann passza után. 31-31.

• 17:32:01

Fodor Mártont faultolják, ami azt eredményezi, hogy a Kecskemét bonuszba kerül. Fodor büntetőzhetett is, de csak az egyik ért célba. 31-32.

• 17:33:57

A félidő hajrájához érve Fekete Ádám kér időt. Nem állunk rosszul, és Fodor Márton ismét büntetőzhet a kis szusszanás után.

• 17:34:47

Lássuk az elsőt!

• 17:35:21

Bent van, és a második is jó. 31-34.

• 17:36:15

Új esemény

Karahodzic duplájára Davis válaszol, szintén egy duplával. 34-36.

• 17:37:33

Wittmann szerez egy labdát, amivel a gyűrűig szalad, és dob egy tiszta ziccert. 35-36.

• 17:37:52

Fekete Ádám ezután ismét időt kér.

• 17:38:15

Új esemény

Jön az utolsó perce a félidőnek.

• 17:39:32

Puljko kimaradt hármasa után Jovanovic szerez egy kettest kontrából. 37-36.

• 17:40:26

De nem roppantunk össze ettől, Davis válaszol egy zsákolással a másik oldalon.

• 17:41:46

Utolsó másodpercek a félidőben. Egy KKK fault után Fekete Ádám kéri ki utolsó idejét.

• 17:43:59

Új esemény

Sok vendég szabálytalanság tarkította a játékrész végét, ám pont már nem esett több. A nagyszünetre 37-38-as kaposvári vezetéssel vonulnak a felek az öltözőkbe.

• 17:49:30

Új esemény

A hazaiak legeredményesebbje Marko Derasimovic a maga 13 pontjával, míg a KKK legjobbja e téren Heindlein Roland 12-vel, de szorosan ott van mögötte Bennet Davis is 10 egységgel.

• 17:53:07

Új esemény

Jó pár statisztikai mutatóban is a kecskemétiek bizonyultak jobbnak az első félidőben, példéul több lepattanót szedtek (15, melyből 9 támadó volt), illetve hét labdát szereztek, szemben a kaposvári kettővel.

• 17:54:53

Új esemény

A legfontosabb azonban az, ami az eredményjelzőn áll. 37-38-as vendég vezetés. :)

• 17:56:31

Új esemény

De hátra van még egy félidő. Reméljük a végén is jobban állunk majd legalább egy ponttal.

• 17:57:56

Új esemény

Máris folytatódik a mérkőzés. A Kecskemét hozza a labdát.

• 17:59:00

Nem sikerült ponttal nyitniuk a hazaiaknak, a másik oldalon pedig Fodort Marcir faultolják, két büntetőt dobhat.

• 17:59:22

Jó mindkettő.

• 18:00:35

Új esemény

Derasimovic és Karahodzic kettesei közé Puljko sikeres középtávolija férkőzik be. 41-42.

• 18:01:22

Fodor Márton eredményes ismét. Az ő triplájával 41-45 ide.

• 18:02:18

Bennet Davisszel szemben a szabájtalanság, és mivel ez dobás közben történt, két büntető következhet.

• 18:02:41

Bent is van mind a kettő, 41-47.

• 18:03:53

Karahodzic dolgoztatja meg Heindleint a palánk alatt, róla szerez egy kettest a hazaiak kíválósága. 43-47.

• 18:04:34

Hegedűs ziccerével tovább zárkózik a KTE. 45-47.

• 18:05:31

Heindlein azonban nem engedi, hogy tovább folytatódjon ez a széria. Az ő kétpontosával 45-49.

• 18:07:29

Hinnant robogott végig a pályán palánktól palánkig egy lepattanó után megszerzett labdával, ám a ziccere kimaradt, de Heindlein jókor volt jó helyen. 45-51.

• 18:08:53

Karahodzic válaszol erre, szintén egy közeli kettessel. 12 pontnál jár, az állás pedig 47-51.

• 18:10:29

Derasimovic süllyeszt el egy hármast a kaposvári gyűrűbe 50-51.

• 18:11:29

Wittmann pedig bedob két büntetőt, máris oda a vezetésünk. 52-51.

• 18:13:47

Fault árán sikerült csak megállítani Mészáros Mátét, büntetőzhetett az eset után, ám mindkettőt kihagyta.

• 18:14:30

Új esemény

Az utolsó perce ez a harmadik negyednek. Az állás 52-51.

• 18:16:38

Új esemény

Kihagyott helyzetek itt is, ott is, így az eredmény nem módosul. Egyponttos hátrányból várhatjuk a zárónegyedet.

• 18:19:48

Máris folytatódik a mérkőzés, de a mi szempontunkból nem a legjobban. Drahosra fújnak egy sportszerűtlen faultot, ami után Pongó Máté bedobott egy büntetőt.

• 18:20:50

Pongó aztán tovább folytatta a pontgyártást, ezúttal egy közeli kosárral.

• 18:21:58

Hinnant kettese után Puljko eresztel egy hármast, ami jó is. 55-57.

• 18:22:41

Aztán Puljko ismét eredményes távolról, újabb tripla, reméljük elkapta a fonalat.

• 18:23:09

Gyorsan egyenlít a KTE, Hegedűs volt eredményes. 59-59.

• 18:25:35

Új esemény

Kaposvári támadás, Hinnant ellen pedig támadót fújnak a sporik. Több szempontból is rossz ez. Egyrészt a Kecskemét jöhet, másfelől pedig megvan a negyedik csapathibánk, tehát ezután minden kaposvári fault után büntetőzhet a Kecskemét. A végjátékban ez még jól jöhet a hazaiaknak.

• 18:26:23

Karahodzic mozdítja el a hazaiakat a döntetlen állásból. 61-59.

• 18:27:24

Nemsokkal később pedg Derasimovic dobhatott két büntetőt. Nem hibázott egyik alkalommal sem. 63-59.

• 18:28:52

Puljko azonban elkezdi hozni a múlthét szombati formáját. Újabb tripla tőle, és ezzel 17 ponttos a horvát.

• 18:30:56

Faultolják Jovanovicot, aki egyet értékesít is a két büntetőből. 64-62.

• 18:32:31

Új esemény

Derasimovic, majd Davis szerez egy-egy kettest. 66-64.

• 18:34:02

Davist egyébként faultolták az előző kosara közben, ám a büntetőjét már kihagyta.

• 18:35:13

Wittmann is odaállhatott most a büntetővonalra, ő azonban nem hibázott. Kettőből kettő, ezzel 68-64.

• 18:36:05

A változatosság kedvéért ismét kecskeméti büntetők. Ezúttal Jovanovic a vonalnál.

• 18:39:17

Aztán már Heindlein szerez egy védőlepattanót, indítja Puljkot, aki dob egy ziccert. A kosár jó, és jöhet egy büntető is, mivel faultolták a KKK bedobóját.

• 18:40:39

Jó a büntető is. 70-67.

• 18:41:40

Wittmann harcol ki egy faultot, a két büntetőjéből viszont csak egyet dob be.

• 18:42:10

Új esemény

Nem nagy tragédia ez kecskeméti szempontból, mivel már csak másodpercek vannak vissza.

• 18:43:16

Davis szedte le a lepattanót a büntető után, Puljko pedig még elereszthetett egy hármast, de nem tudta egy pontra felzárkóztatni a csapatot.

• 18:43:44

Új esemény

A mérkőzésnek pedig ebben a pillanatban vége.

• 18:44:33

Új esemény

Sajnos nem sikerült győzelemmel távozni a Kecskemét otthonából, de jól küzdöttek a KKK-s fiúk.

• 18:44:55

Új esemény

A vereség ellenére is kijár nekik a dicséret.

• 18:45:32

Új esemény

A végeredmény tehát KTE Duna Aszfalt - Kaposvári KK: 71-67.

• 18:47:07

Új esemény

Folytatás szerdán 18:45-ös kezdéssel, a Városi Sportcsarnokban. Az ellenfél a Szolnoki Olaj lesz.