Ritka az ilyesmi: 17 órakor az első mérkőzést, 19 órától pedig már a visszavágót játszották a férfi röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A fiatal dunaújvárosiak szerény reményekkel érkeztek Somogyba, de bíztak benne, hogy két jó meccset játszanak majd a bajnokkal. Tomanóczy Tibor tanítványai az első szettben 19 pontig jutottak, a másodikban viszont már csak 8 pontot gyűjtöttek. A harmadik játszma első harmada szorosan alakult, aztán állva hagyta ellenfelét a Fino, és pontosan 60 perc játék után biztosította be sikerét. A kaposvári alakulatból a kapitány, Bagics Balázs betegsége miatt hiányzott, a pontkirály, Németh Ferenc ezúttal 19 pontig jutott.

A szusszanásnyi szünet után máris következett a visszavágó, és az izgalommentes első két játszma után nem várt fordulat következett a harmadik szettben. A vendégek már az elején jelezték, hogy nem sietnek haza, és az első technikai szünetben 8:6-ra vezettek. A hajrában a kaposváriak jártak előrébb a pontgyűjtésben, mégis a ráadásra maradt a döntés. Felváltva estek a pontok, és a Fino végül 34:32(!) arányban bizonyult jobbnak. Bozóki Bence 20 ponttal járult hozzá a győzelemhez. Az utolsó játszma 32, a mérkőzés pedig 75 percig tartott.
Demeter György legénysége kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, és legközelebb vasárnap, Kecskeméten lép pályára magyar bajnoki rangadón.

Férfi Magyar Kupa, 1. mérkőzés:
Fino Kaposvár - Dunaferr SE 3:0 (19, 8, 17)
Kaposvár, 100 néző. V.: Bátkai-Katona, Mezei.
Fino: Rása 6, Magyar 4, Bozóki 11, Nagy J. 7, Németh F. 19, Dávid Z. 5. Csere: Deák (libero), Bögöly 1, Vajda 1. Vezetőedző: Demeter György.

Dunaferr: Guzmics, Kun 8, Stefanovics 4, Kalmár 7, Gebhardt N.5, Moró. Csere: Gebhardt Á. (libero), Bohnicsek 1, Kiss M. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:17. II. játszma: 8:3, 16:5, 21:7. III. játszma: 8:7, 16:12, 21:16.