A hazai pályán játszó váciak már a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Válogatott kapusuk, Bíró Blanka kiemelkedő teljesítményt nyújtott a kapuban, támadásban pedig remekelt a Fülöp – Szondi – Hornyák trió. A Siófok elsősorban Orbán, Szekerczés és Erdősi góljaival tartotta a lépést, a védekezés és a kapusteljesítmény azonban korántsem volt olyan kiváló, mint egy hete otthon a Fehérvár ellen, sőt… A félidőben 18-14-re vezettek a hazaiak.

A második játékrészben aztán minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt. Bíró halmozta a bravúrokat a kapuban, Hornyák és Jovetics pedig szórta a gólokat. A játékrész derekán azonban elkezdett keményedni a siófoki védekezés, elsősorban Szalai és Orbán találataival sikerült feljönni 26-24-re. További felzárkózás azonban nem jött, sőt, amikor 3 és fél perccel a vége előtt öttel vezetett a Vác, már tudni lehetett: egy álommal szegényebbek lettek a siófokiak.

A 32-29-es vereség azt jelenti, hogy az SKC az 5. helyen zárta az alapszakaszt, és jöhet három oda-visszavágós párharc a Debrecen – Békéscsaba – Székesfehérvár KC ellen. Kezdés április közepén.

Ottó Katalin: tudtuk, hogy meglepetést okozhatunk, ennek szellemében készültünk. Gratulálok a lányoknak, örülök a győzelemnek, a Siófokot pedig sajnálom!

Golovin Vlagyimir: Sajnos sokat hibáztunk, a nagy tét rányomta a bélyegét a játékunkra, görcsösek voltunk. Megpróbáljuk megszerezni az 5. helyet.

IPRESS CENTER-VÁC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 32–29 (18–14)

Vác, 600 néző. V: Herczeg, Südi.

VÁC: BÍRÓ B. – JOVETIC 8, Tóth E. 3, Farkas V. 2(1), FÜLÖP 5, HORNYÁK D. 9(3), SZONDI 5. Csere: Balog (kapus), Hámori, Stefanovic, Pelczéder. Edző: Ottó Katalin

SIÓFOK: Pastrovics – Such 3, Piedade 2, Németh Cs., Wörz 2, ORBÁN ANNAMÁRIA 7 (1), ERDŐSI 6. Csere: Kumpel (kapus), SZEKERCZÉS 4, Szalai B. 5(3), Szabadfi. Edző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–5. 18. p.: 13–7. 24. p.: 17–12. 39. p.: 24–17. 48. p.: 25–22. 55. p.: 27–25. 58. p.: 31–26.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.