Január közepén zsinórban harmadik vereségét szenvedte el Nyíregyházán a Kaposvári KK kosárlabdacsapata. Akkor úgy tűnt, kisebb hullámvölgybe kerültek Hendleinék. Azóta viszont kezd magára találni a társaság, és az Alba Fehérvár legyőzése után a Jászberény ellen is nyerni tudtak hazai pályán a fiúk. Szerdán pedig a sereghajtó Zalaegerszeg otthonában gyűjtenék be az újabb győzelmüket.

• 17:09:56

Kövessék velünk a mérkőzést szöveges formában!

• 19:02:28

Sok szeretettel köszöntöm a KaposPont olvasóit!

• 19:02:54

Az elkövetkezendő mintegy másfél órában a Kaposvári KK Zalaegerszeg elleni mérkőzéséről olvashatják tudósításunkat.

• 19:03:14

A bajnokság 21. fordulója ez immár, az alapszakasz vége tehát egyre közelebb van, a helyezésekért folytatott harc pedig egyre élesedik.

• 19:03:35

A KKK a középszakasz felsőházába igyekszik, és ennek eléréséhez nagyon fontos lenne az újabb győzelem. A Zalaegerszeg a bentmaradásért küzd, így tehát számukra is fontos a bajnokság összes hátralévő találkozója.

• 19:03:53

Ugyan a ZTE csak sereghajtó, legutóbb hazai pályán szoros csatára kényszerítették a remek formában lévő Pécs gárdáját, igaz végül ennél többre nem futotta, és győzni tudtak a baranyaiak. Előtte viszont összejött a győzelem is a zetének, mégpedig a Jászberény ellen. Egyáltalán nem lehet leírni tehát a zalaiakat.

• 19:04:54

A KKK a hatodik helyen áll, és ahhoz, hogy ne szakadjanak le az élbolytól, hozni kellene ezt a mérkőzést.

• 19:05:12

Három vereséget követően Fekete Ádám fiai az előző két meccsüket megynerték. Remélhetőleg  kitart a srácok lendülete még egy jó darabig.

• 19:06:59

A zalaiak mestere, Milos Sporar több játékosát is nélkülözni kényszerül. A korábban Kaposváron is megforduló Lekli József mellett Gáspár és Darling sem tudja vállalni a játékot ezen az estén.

• 19:10:04

A kaposváriaknál is akadnak gondok, sérülések, és betegségek hártáltatták a munkát a csapatnál, de Fodor Mártonon kívül úgy fest mindneki pályára léphet.

• 19:10:28

El is kezdődött a mérkőzés közben, 6-4-re a ZTE áll előrébb.

• 19:11:10

ZTE KK

A hazaiaknál Dzambics, Mohácsi, Panics, Tamir, Csohadarevics kapott lehetőséget a kezdőben.

• 19:11:56

Kaposvári KK

A KKK-nál Spica, Hendlein, Raivio, Jancsikin és Fraizer alkotja a kezdőötöst.

• 19:12:41

Raivio egyenléített ki 6-6-nál, de Panics vissza szerezte a vezetést rögtön a zetének. 8-6.

• 19:15:14

Raivio négy büntetőből szerzett pontjával már nálunk a vezetés. 8-10.

• 19:15:30

Aztán jön Spica ziccere, 8-12.

• 19:16:04

ZTE KK

Mohácsi dob egy hármast a sarokból, 11-12-re zárkózik a ZTE.

• 19:18:05

Raivio jól kezdi a találkozót, 8 pontnál jár, melyből 6 a büntetővonalról érkezett. 11-14.

• 19:20:19

ZTE KK

Cohadarevics kettesével jön közelebb a hazai csapat. 13-14.

• 19:21:04

Spica is büntetőből eredményes most, 13-16.

• 19:21:49

ZTE KK

Daniel Tamir kosarával továbbra is ragad a ZTE. 15-16.

• 19:23:22

ZTE KK

Cohadarevics eredményes a palánk alól, így 6-4 után ismét vezet a ZTE. 17-16.

• 19:24:23

Fraizer dob be egy hárompontost, amivel vissza is szerezzük a vezetést. 17-19.

• 19:25:17

Panics büntetőkből szerezte a zete kosarait, amivel kiegyenlített a hazai csapat.

• 19:25:51

Hendlein kosarára Panics válaszolt egy büntetővel. 20-21.

• 19:27:19

A negyed zárómomentuma pedig Frazier nevéhez fűződik, aki másodpercekkel a negyed vége előtt a festékből szerzett kosarával 20-23-ra módosítja az állást.

• 19:29:10

Máris elkezdődött a mérkőzés második negyede.

• 19:30:41

ZTE KK

Tamir szerez egy támadólepattanót, majd teszi azt vissza. A dobása célbaért, és Grebenár még oda is üt neki, így mehet büntetőzni a ZTE centere. 22-23.

• 19:30:51

ZTE KK

A büntetője viszont kimarad.

• 19:32:18

Frazier emeli be második hármasát, nem sokkal később pedig Raivio dob ziccert senkitől sem zavartatva egy labdaszerzés után. 22-28.

• 19:32:29

ZTE KK

Időt kér a hazai gárda.

• 19:34:29

Raivio tűzben! Újabb kosarat dob az amerikai bedobón, ezúttal középtávolról. Nik 12 pontos, a KKK pedig 22-30-ra vezet.

• 19:35:43

ZTE KK

Mohácsi, majd Tamir dupláival 26-30 jönnek fel vendéglátóink.

• 19:36:41

ZTE KK

Dzambics pedig egy ponttal mégközelebb hozza övéit a KKK-hoz. A Szerb büntetője után 27-30.

• 19:38:09

Panics is dobott egy hármast, majd Spica ver be egy tempót a büntetővonal magasságából. 30-32.

• 19:39:09

Jancsikin is betalál a triplavonalon kívülről, ezt követően pedig Tamir volt eredményes a másik palénk alatt.

• 19:39:50

Két újabb kaposvári kosár követte ezt. Spica, valamint Raivio révén. 32-39 a KKK-nak.

• 19:40:35

ZTE KK

De Mohácsi hármasával, illetve Dzambics két büntetőjével újfent megközelít minket a ZTE. 37-39.

• 19:40:45

Időt kér Fekete Ádám.

• 19:43:50

ZTE KK

Egyenlít a Zalaegerszeg. Mohácsi hármasa kísérlete lejött a gyűrűről, de érkezett Czinger, akinek dobását blokkolták ugyan, de olyan pillanatban, amikr erre már nem lehetett volna lehetőség a szabályok szerint, így megadták a két pontot. 39-39.

• 19:44:18

Spica és Fekete gyors kosráváltása után továbbra is ega. 41-41.

• 19:45:27

Benke Szilárd kosarára Cohadarevics válaszolt. 43-43.

• 19:46:42

Fraziert faultotlák hárompontos dobás közben, így lehetősége nyílt rá, hogy háromb büntetőből szerezzen pontokat. Végül csak kettő ment be, így 43-45 a KKK-nak.

• 19:48:37

Másodpercek már csak vissza a félidőig. Időt kér Fekete Ádám, hogy kitaláljon még valamit erre a kis időre.

• 19:50:54

ZTE KK

Dzambics büntetőzhetett, és kettőből kettővel zárt, amivel újra egyenlő lett az állás. 45-45.

• 19:51:32

Raivio kosarával újfent mi állunk előrébb két ponntal. 45-47.

• 19:52:35

Fekete még egyenlíthetett ovlna zalaegerszegi részről, de kihagyta a büntetőit a negyed végén, így kétszer tíz perc játék után Zalaegerszeg - Kaposvár: 45-47.

• 20:08:19

És újra pályán a csapatok.

• 20:08:55

Remekül kezdünk Frazier bevág egy hármast, majd Raivio dob ziccert egy gyors leindításból. 45-52.

• 20:09:44

Majd szintén egy hazai eladott labda, amiből meg tudtunk indulni. Raivio zsákolt az akció végén, így kilenc pontra elhúzunk a harmadik negyed elején. 45-54.

• 20:10:15

ZTE KK

Természetesen jön is a zalai időkérés.

• 20:11:11

ZTE KK

Panics kosarával férkőzi közeleb a ZTE. 47-54.

• 20:12:20

ZTE KK

Újabb hazai pontok, Dzambics a szerzője. 49-54.

• 20:13:07

Hendlein dobott egy kosarat faulttal együtt, de a ráadás büntető kimaradt. 49-56.

• 20:14:35

ZTE KK

Cohadarevics kettese, majd Mohácsi hárompontosa után két pontra jön fel a Zalaegerszeg. 54-56.

• 20:16:47

ZTE KK

Fekete indult meg egy jó passzból, majd dobott egy ziccert, ráadásul faulttal együtt, így jöhet a bónusz büntető is.56-56.

• 20:17:06

ZTE KK

Ami kimaradt, így maradt a döntetlen.

• 20:17:52

Spica szerzi a kaposváriak újabb pontjait, 56-58.

• 20:19:17

Majd megint Spica, ezúttal a festékből dobott egy siekres tempót. Úgy fest kezdi visszanyerni régi formáját a szerb óriás. 56-60.

• 20:22:27

Cohadarevics beüti a negyedik személyijét, ráadásul ez a fault még sportszerűtleni s volt a játékvezetők szerint, így Grebenár büntetőzhet majd, aztán mi hozhatjuk a labdát a félpáyától.

• 20:23:29

Grebenár egyet értékesít a büntetőiből, az azt követő kaposvári támadásból viszont nem születik kosár. 56-61.

• 20:24:42

ZTE KK

Tamir dob be egy kettes, miközben Grebenár még oda is üt neki. Jó volt a plusz egy is, így ismételten megközelíti a KKK-t a Zalaegersezeg. 59-61.

• 20:25:15

Hendlein kosarával őrizzük az előnyt, 59-63.

• 20:25:50

Panics, majd Raivio egy-egy középtávolija után 61-65.

• 20:28:27

Mohácsira fújnak egy technikait, miután a sporik úgy látták, hogy túlságosan nagyot homorított a Spicával szembeni palánk alatti harc során. Spica dobta a technikaiért járó büntetőt, ami be is ment, majd Hendlein szerzett két pontot az azt követő támadásból. 61-68.

• 20:29:02

ZTE KK

Nagyobb előnyt azonban nem tudunk építeni egyelőre, mivel Tamir büntetőivel ötre zárkózi ka ZTE. 63-68.

• 20:29:45

ZTE KK

Aztán Tamir a palánk alól is betalál, duplájával 65-68-ra jön fel a zete.

• 20:30:16

Erről az állásról vágnak majd neki a csapatok a záró játékrésznek, miután a negyedben több kosár már ne hullott.

• 20:33:07

Neki is vágnak a felek az utolsó tíz percnek, ami kihagyott zalaegerszegi büntetőkkel kezdődöt.

• 20:34:44

Fekete dob be egy ziccert, így újfent megközelít minket a ZTE. Jó lenne lassan kiharcolni és meg is tartani egy nagyobb előnyt, hogy ne kelljen izgulnunk a végjátékban. 65-68.

• 20:35:47

Spica kettesére Panics válaszol egy hármassl. 68-70, Panics jelenleg 18 pontjával a legeredményesebb zalai.

• 20:36:29

Daniel Tamir egyenlít ki. 70-70.

• 20:37:26

ZTE KK

Mohácsit faultolja Hendlein, aki így átveheti a büntetőivel a vezetés a zetének.

• 20:38:15

ZTE KK

Mohácsi csak egyet dob be, 71-70, a KKK-nak pedig már összejött a negyedben a négy csapathiba, így minden fault után dobhatnak majd a hazaiak. Nagyon nagy előny ez számukra.

• 20:39:17

Hendlein szerzi vissza a vezetés Fraize löbbölt gólpasszából. 71-72.

• 20:41:13

ZTE KK

Ismét azonos pontszámon a csapatok, Panics dobott be egy büntetőt. 72-72.

• 20:41:56

Spica kosarával mi állunk előrébb, amikor átlépünk a negyedik negyed második felébe. 72-74.

• 20:43:32

ZTE KK

Cohadarevics egalizál, aztán egy támadással később ismételten ő eredményes, így 76-74 a Zalaegerszegnek.

• 20:44:09

ZTE KK

Zalaegerszegi időkérés négy perccel a meccs vége előtt.

• 20:45:45

ZTE KK

Stefan Fekete berámol egy hármsat, így öt ponttal lép meg a ZTE. 79-74.

• 20:46:26

ZTE KK

Panics is megteszi ugyan ezt, nyolc ponttal lóg meg a hazai csapat... 82-74.

• 20:47:22

Akkor vezet a ZTE, amikor kell. Szinte végig mi álltunk előrébb, két perccel a vége előtt azonban komolyabbnak mondható előnyt épít fel a házigazda.

• 20:49:00

És Panics bedobb egy újabb hármast... 85-74.

• 20:49:51

Spica kosarával tízen belülre jövünk, de nem sokáig, Fekete ugyanis bedob egy ziccert, amivel 87-76-ra megy a zalai klub.

• 20:50:09

Időt kér Fekete Ádám, másfél perc még vissza.

• 20:51:09

72-72 utáni 11-0-ás rohanásának köszönhetően 87-76-ról indul meg a meccs hajrája.

• 20:51:44

Spica dob egy kosarat faulttal együtt, majd bedobja a büntetőt is. 87-79.

• 20:52:22

Hendlein is betalál, hat pontra jövünk fel ezzel a gyors négy ponttal. 87-81.

• 20:52:30

ZTE KK

Zalai időkérés.

• 20:54:04

ZTE KK

Dzambics büntetőzhet majd. Bízzunk benne, hogy kihagy legalább egyet.

• 20:54:32

ZTE KK

Meg is teszi ezt Dzambics. 88-81.

• 20:55:35

Eladjuk a labdát, de nagy szerencsénkre szinte azonnal vissza is tudjuk szerezni, majd egy ziccert dobni Frazier által. 88-83.

• 20:56:25

Dzambics két kihagyott büntetője után Hendlein szerez két pontot a másik palánknál. 88-85.

• 20:56:58

ZTE KK

Megint Dzambics a büntetővonalon, de most bedobja mind a kettőt. 89-85.

• 20:57:23

Raivio zsákol egyet a betörés után, 90-87.

• 20:58:12

ZTE KK

És imsét kapisvári fault természetesen, Dzambics dobhat ismételten, és ismét kettőből kettő a szerbtől. 92-87.

• 20:59:30

Raivio dob egy kosarat faulttal együtt, ami után ha jó a büntetője, kettőre jöhetünk fel hat másodperccel a vége előtt. (92-89)

• 21:00:00

Még egy időkérés itt a végére Raivio büntetője előtt.

• 21:00:22

De kimarad, a labda pedig a hazaiak kezében landol.

• 21:00:58

ZTE KK

Dzambicsot faultolják, aki büntetőzhet majd. t másodperc még vissza a végső dudaszóig.

• 21:01:17

ZTE KK

Dzambics kettőből kettőt dob a vonalról. 94-89.

• 21:02:40

És lepörögnek az utolsó másodpercek, újabb pontokat pedig már nem tudunk szerezni, ahogy a ZTE sem, így 94-89-ces végeredmény születik a találkozón.

• 21:03:37

Féjó vereségbe szalad bele tehát csapatunk, ímivel nem könnyítjü ók meg a dolgunk a közéspzakasz szempontjából.

• 21:04:45

Szombaton a Körmend csapata látogat a Városi Sportcsarnokba, jó volna ellenük egy győzelemmel feledtetni ezt a mai fiaskót.