Álmosan, sok hibával kezdett a hazai együttes, a lányok bőkezűen osztogatták a pontokat a sereghajtónak. Az első technikai szünetben, Dénesi szerencsés nyitása után 5:8 állt a táblán, és mivel nem változott a helyzet, Mészáros Péter 11:14-nél kénytelen volt időt kérni. A lelkes fővárosiak négy ponttal vezettek a második technikai szünetben, és még ezután is kézben tartotta az irányítást. A Diamant 16:21-ről kezdte meg a felzárkózást, Szívós két pontja után pedig magához rendelte tanítványait a Palota szakvezetője. Horváth Alexandra okos megoldásával 21:22-re jött fel a házigazda, Petrás ütésével mégis a fővárosiak jutottak játszmalabdához. A kaposváriak a legjobbkor kapták össze magukat: Harmath egyenlített, Jenei pedig egy bravúros megoldással 25:24-re alakította az eredményt. Ezek után az utolsó pontot is az MCM könyvelhette el (26:24, 1-0)

A térfélcsere után megint a Palota kezdett jobban, Szikszai két blokkal tűnt ki a mezőnyből, a hazaiak pedig a legtöbbször nem a jó megoldást választották a támadások befejezésére. 5:9 után Harmath szerzett fontos pontokat, Pintér Zsanett remek ejtésével pedig az egyenlítés is összejött. Végre elkapta a fonalat a Diamant, és Szombathelyi Kitti pontjaival állva hagyta ellenfelét. 16:13-ról indult a szett harmadik harmada, és Harmath egy nagy blokkal lendítette még tovább csapatát. A hajrá előtt már megnyugtató volt a somogyiak előnye, Pintér Zsanett két hatásos szervája pedig pontot tett a küzdelem végére (25:17, 2-0).

Az első két szetthez képest teljes nyugalomban telt a harmadik: a játékba lendülő hazaiak már a nyitásokkal elbizonytalanították ellenfelüket, és fokozatosan növelték előnyüket. Szombathelyi ászt nyitott, Harmath nagyot blokkolt, Pintér okos megoldásokkal rukkolt elő, Horváth pedig a játék minden elemében jól teljesített. A lányok már kilenc ponttal is vezettek a játszma közepén, a második technikai szünetben mégis 16:10 volt az állás. Jenei pontot érő nyitása és Szombathelyi nagy ütése adott újabb lendületet a társaságnak, 22:11 után pedig már valóban nem volt megállás, így be is fejeződött az évnyitó találkozó (25:15, 3-0)

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Palota RSC 3-0 (24, 17, 15)
Kaposvár, 200 néző. V.: Éri, Nagy L.

Diamant: Jenei 3, Rák 2, Szívós I. 5, Szombathelyi K. 11, Horváth A. 12, Harmath Zs. 11. Csere: Fáth és Csitári (libero), Pintér Zs. 7. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Palota: Kovács E. 7, Császár, Dénesi 3, Petrás 7, Szikszai 3, Czene 1. Csere: Hajagos (libero), Vígh 2, Lászlop 2. Vezetőedző: Fodorné Kastner Veronika.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 3:2, 3:4, 5:8, 8:11, 11:14, 12:16, 14:19, 16:21, 18:21, 20:22, 21:23, 22:24, 25:24. II. játszma: 1:2, 3:6, 5:9, 7:9, 10:10, 10:11, 12:11, 14:12, 16:13, 16:14, 19:14, 20:15, 21:16, 23:17. III. játszma: 1:1, 5:1, 7:2, 12:5, 15:6, 19.10, 22:11, 23:15, 24:15.