Vége a felkészülési időszaknak, megkezdi NB II-es szereplését a Rákóczi. A Rajczi Péterrel megerősödött zöld-fehér alakulat hazai pályán, a győzelem reményében várja a mérkőzést.

A Márton Gábor vezette új szakmai stáb július elsején állt munkába. A játékoskeret kicserélődött: a hazai kulcsemberek mellett az összes idegenlégiós távozott, a helyüket fiatal tehetségek tölthetik majd be a pályán.

• 13:44:52

19 órakor debütál a Rákóczi a másodosztályban!

• 19:02:52

Köszöntöm a sportkedvelő olvasókat. Nem kell tovább várni az NB IIes futballrajtra: megkezdődött a Rákóczi-Csákvár mérkőzés a stadionban.

• 19:04:06

A szinte teljesen kicserélődött kaposvári együttes az NB III-ból felkerült csákváriak ellen szeretne jó eredményt elérni. Fehér-zöldben a hazai együttes, sárga-kékben a Csákvár.

• 19:04:38

Egyelőre a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok. Kellemes az idő, családias a hangulat.

• 19:07:10

Íme, a Rákóczi összeállítása, barátkozzunk a nevekkel:

Somodi – Földes, Bank, Kovács O., Zsdrál – Kiss M., Albert Á., Karacs, Kovács T. - Murai, Rajczi.

• 19:19:12

A 20. percben járunk, sajnos túl sok emítésr méltó eseményről nem tudunk beszámolni. A Rákóczi mezőnyfölényt harcolt ki, talán meglesz az eredménye.

• 19:20:19

Szimpatikus, hogy a közönség egy része buzdítja a csapatot. A kispadon egyébként két korábbi válogatott játékos dirigál: nálunk Márton Gábor, a túlvégen Bognár György.

• 19:20:36

Sok a pontatlanság mindkét oldalon.

• 19:25:38

A 26. percben Rajczi próbálta magát helyzetbe hozni, de a játékvezető a vendégeknek ítélt szabadrgást kifelé.

• 19:26:54

Egymás után három szögletet lőhet a Rákóczi, újra megjön a közönség hangja.

• 19:27:29

A 29. percben Albert jobb oldali sarokrúgása után Murai a földre fejelte a labdát 5 méterről, amely aztán fölé pattant.

• 19:35:38

A 36. percben Zsdrál tette balról középre a labdát, Albert 17 méterről célba vette a kaput, de egy védő beleért a lövésbe.

• 19:36:51

A 38. percben Albert jobbról gurított középre, az érkező Kovács O. 19 méterről, laposan lőtt - a bal kapufa mellé

• 19:42:52

Érdeekes felfogásban fúj a játékvezető. Ha a mi emerünket ellökik, semmi, ha a mieink bármit csinálnak, más harsan a síp...

• 19:43:40

Csákvári szöglettel ér véget az első félidő. Gól még nincs. Innen folytatjuk.

• 19:55:39

Már pályán a Rákóczi, várjuk az ellenfelet, indulhat a második félidő!

• 20:01:28

Bátran kezd a Rákóczi, az imént Karacs 18 méteres lövése kerülte el a kaput.

• 20:06:31

Az 54. percben, labdaszerzés után Bakos lőtt középről, 18 méterről, Somodi magabiztosan védett.

• 20:07:15

Sárga lap

Az 55. percben Kovács Tamás kapott sárga lapot.

• 20:08:26

Úgy tűnik, kettős cserére készül a Rákóczi.

• 20:09:19

Az 57. percben Gajdos fejesét védte Somodi. Sokat javult az iram a szünet után, felpörgött a játék.

• 20:11:28

Csere

Murai helyett Ngy K., Albert helyett Fejős a pályán a 60. percben.

• 20:12:49

A 61. percben Molnár Cs. csúsztatta kapura a labdát, Somodi bravúrral védett.

• 20:15:12

Csere

Vargát Mihály váltja a csákvári együttesben a 63. percben.

• 20:15:47

Nálunk közben Kiss Mátét kellett ápolni.

• 20:17:09

Hatalmas gólhelyzet maradt ki: a csereként beállt Fejős 6 méteres lövését a vendégek kapusa ütötte szögletre a 64. percben. A sarokrúgás után Kovács T. fejelt fölé.

• 20:17:35

Csere

Kiss Máté le, Hadaró Valentin be.

• 20:19:18

A 66. percben sikerült beszorítani a kapuja elé a Csákvárt, többen is próbálkoztak a lövéssel, de a vendégek végül felszabadítottak. Érik a gól!

• 20:26:36

Gól

A 74. percben megszerezte a vezető gólt a Rákóczi! Karacs ívlte jobbról középre a labdát, Rajczi pedig kissé hátradőlve, három lépésről a kapu jobb felső sarkába fejelt. 1-0.

• 20:34:46

Sárga lap

A 83. percben Földes kapott sárga lapot.

• 20:38:18

Csere

A 86. percben Domjánt Sötét váltja.

• 20:38:52

Csere

Már csak három és fél perc, a Rákóczi a második gólért hajt.

• 20:41:20

Még egy perc, egy emberként szurkolunk, hogy sikerüljön a győztes bemutatkozás.

• 20:41:57

3 perc lesz a hosszabbítás.

• 20:43:41

Sárga lap

Kovács Oivér kapott sárga lapot a 92. percben.

• 20:46:57

Vége a mérkőzésnek, megvan a győzelem! Teljesen megérdemelten. Szép volt, fiúk! Jár a vastaps a csapatnak.