fodor

Nem tudta megállítani a kezdeti Falco-rohamokat a Kaposvár. Zagorac duplájára Chism válaszolt a túloldalon, Szabó Miklós 2+1-es akciójával pedig már 7–2 volt az állás, Robinson triplájával pedig már 12–4 állt az eredményjelzőn. Főleg a gyenge centervédekezés bosszulta meg magát. A volt szombathelyi Jancsikin hármasával sikerült valamit faragni a hátrányon, de a kiválóan támadó és remekül lepattanózó hazaiak ennek ellenére tíz ponttal léptek meg. Az aktívabbá váló Chism valamint Hendlein révén – egy 10–0-ás szakasszal – 21–21-re egyenlített a Kaposvári KK.

A folytatásban Hinnant révén vette át a vezetést a somogyi alakulat 25–26-nál, s ekkorra már a védekezés is feljavult a vendégeknél. Chism eredményesen kosárlabdázott, nem nagyon tudták tartani az amerikait hazaiak. Mindkét oldalon sok volt a hiba, de a csereként érkező Perl továbblendítette a vasikat. Fekete Ádám időkérése után Bobinzon ziccerezett, szerencsére hamar jött Chism válasza három ponttal. A második negyed vége a szombathelyieké volt és így 45–39-el zárult ez a szakasz.

Szabó Miklós indította a vasi pontok sorát a harmadik játékrészben, ráadásul Timberlake triplát dobott, így 55–48 lett az eredmény. A vendégek mezőnyből gyatrán dobtak, nyolc távoliból egyetlen dobás ért célt. A közeli próbálkozások azonban sikeresebbek voltak, sőt Fodor hármasával újabb 10–0-ás roham következett és 55–55 állt a táblán. A lábát fájlaló Hinnantot le kellett cserélni, de szerencsére visszatérhetett a záró játékrész előtt.

Három egységnyivel tartott előrébb a Kaposvári KK a negyedik negyed elején, ráadásul Chism ott folytatta, ahol korábban abbahagyta. Will kipontozódott a 32. percben, Hendlein szemfüles ziccere pedig a 63–68-as eredményt jelentette. Timberlake és Robinson pontjaival lopta a távolságot a Falco, amely kétségesetten harcolt az újabb egyenlítésért. Szabó tért vissza hosszú kényszerszünete után, Timberlake pedig egyenlített 72–72-nél. Az utolsó percekben űzte, hajtotta a közönség a szombathelyieket, Szabó Miklós jutatta vezetéshez a hazaiakat 90 másodperccel a vége előtt, Fekete Ádám pedig azonnal időt kért. Fodor hagyott ki egy triplát, majd egy duplát is, újabb időkérés után pedig már nem sikerült újabb pontot szerezni, Perl büntetői pedig bebiztosították a szombathelyiek győzelmét.

Falco-Trend Optika KC Szombathely–Kaposvári KK 80–76 (25–22, 20–17, 16–25, 19–12)
Szombathely, Aréna Savaria, 1500 néző. Vezette: Kapitány G., Boros T., Surányi G.

Falco-Trend Optika KC Szombathely: Robinson (12/6), Timberlake (17/6), Will (2), Zagorac (17/3), Szabó M. (17). Csere: Perl (13/3), Bognár (2). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Váradi Kornél.

Kaposvári KK: Hinnant (5), Fodor M. (11/3), Jancsikin (9/3), Hendlein (16), Chism (34). Csere: Kiss K. (1), Horváth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–2. 7. perc: 21–. 12. perc: 27–26. 17. perc: 37–35. 25. perc: 55–57. 29. perc: 61–64. 33. perc: 61–66. 37. perc: 69–70. Kipontozódott: Will (a 32. percben), Szabó M. (a 40. percben). Jók: Zagorac, Szabó M., Timberlake, Perl, illetve Chism, Hendlein, Fodor M.