Túlzás volna azt állítani, hogy óriási tempóban indult az összecsapás, Koprivica dobott be két büntetőt másfél perc elteltével - írja a bb1.hu. Halmai kettese után Clarance triplájával iratkozott fel a táblára a Paks, Eaddy tempóját Géringer triplája követte (6-6). Eaddy dobta ezt vissza azonnal, Ihring egy pontot a vonalon hagyott, Filipovity hármasával már 5 ponttal állt jobban a Kaposvár. A visszatérő Wooten köszönt be, Koprivica dobott középtávolit, Ihring pedig 2+1-et csinált. Filipovity újabb hármast sülyesztett el, Puska távoli találata után pedig időt is kért Sebastjan Krasovec (20-12). Már 10 pont volt a differencia mire Clarance lezárta az ASE rossz sorozatát, Koprivica tolta be Wootent és a negyed végét is a Kaposvár bírta jobban, így egy negyed után 15 ponttal vezetett Dalibor Damjanovic csapata. 29-14

Kovács és Jackson váltott kosarat, Nicholson kettese után 5-0-s szakaszt produkáltak a hazaiak, a Paks így ismét időt kért. Wooten szerzett sorozatban négy pontot, Jean-Marie zsákolt, Nicholson egy büntetőt dobott be (38-23). Clarance volt pontos távolról, a Kaposvár időt kért, Eaddy sem hibázott. Kucsera folytatta a triplák sorát, Koprivica dolgozott remekül a festékben, a KKKK pedig egy jó sorozattal már 18 ponttal is vezetett, Sövegjártó talált be a sarokból.  A félidő utolsó két percében jelentősen nem változott a különbség, a Kaposvár 17 pontos előnnyel mehetett a nagyszünetre. 53-36

A második félidőt az Atomerőmű SE kezdte jobban, Eilingsfeld kettő, Wooten négy pontot szerzett, Dalibor Damjanovic pedig ismét időt kért. A vendégeknek ezután több lehetősége is volt tovább zárkóznia a vendégeknek, de Koprivica és Eaddy lezárta a Kaposvár rossz sorozatát. Nicholson találta meg Eilingsfeldet, Clarance zsákolt, Nicholson fejezett be egy gyorsindítást, így megint időt kértek a hazaiak (56-50). Wooten maradt üresen a palánk alatt, Jackson triplája úgy kellett a Kaposvárnak, mint egy falat kenyér, Jean-Marie kettesére Clarance felelt három ponttal. Nicholson zsákolt hatalmasat, Eilingsfeld triplájával 61-60-nál egy pontra jött fel a Paks. A negyed utolsó két pontja is a vendégeké volt, így a mérkőzés folymán először az ASE állt jobban. 61-62

A negyedik negyed első kosarát Koprivica szerezte, Halmai dobott be két büntetőt, Clarance egy 2+1-es akcióval egalizált. Négy pontot szerzett gyorsan a hazai csapat, Nicholson egy pontot a vonalon hagyott, Halmai triplája után időt kért a Paks (72-66). Nicholson talált be kintről, Filipovity zsákolt, majd ismét Nicholson következett. Eilingsfeld triplája után 74 pontnál ismét utolérte ellenfelét az ASE, Filipovity háromból két büntetőt dobott be, aztán kettőből kettőt (78-74). Ihring célzott pontosan távolról, Koprivica tolta be Nicholsont, Wooten zsákolt. Koprivica újabb kettese után időt kért Sebastjan Krasovec, három pont volt a differencia és két és fél perc volt hátra ekkor. Ihring értékesített két büntetőt, ziccerével pedig átvette a vezetést a vendég gárda. Egy perccel a vége előtt Eilingsfeld vágott be egy nagyon távoli, utolsó másodperces hármast, Dalibor Damjanovic 4 pontos hátrányban kért időt. A Kaposvár nem talált be Clarance pedig lezárta büntetőivel a kérdéseket, a Paks nagy fordítással nyert Kaposváron, így bennmaradt az első osztályban. 82-88

Videón a teljes mérkőzés!

Kometa Kaposvári KK - Atomerőmű SE 82-88 (29-14, 24-22, 8-26, 21-26)

Alsóházi rájátszás, 7. forduló

Kaposvár, Kaposvár Aréna

Játékvezetők: Benczur Tamás, Makrai Márton, Fodor Attila (dr. Gincsai János Péter)

Kaposvár: Eaddy 13/6, Halmai 7/3, Filipovity 19/9, Jackson 9/3, Koprivica 24. Csere: Krnjajski 3/3, Jean-Marie 4, Puska 3/3.

Paks: Ihring 17/3, Clarance 20/9, Géringer 3/3, Nciholson 13/3, Knowles -. Csere: Wooten 14, Eilingsfeld 13/9, Kucsora 3/3, Sövegjártó 3/3, Kovács 2.