Négy napon át zajlott Törökbálinton a ritmikus gimnasztikázók országos diákolimpiai döntője, melyen csaknem 800 egyéni gyakorlatot mutattak be a résztvevők. A kaposvári LSC Ritmikus Gimnasztika SE versenyzői kiválóan szerepeltek, összesen tizenhárom aranyérem, nyolc ezüstérem és hat bronzérem került a somogyi lányokhoz.

Az LSC RG SE 28 versenyzővel vett részt az országos viadalon, közülük 18-an dobogóra állhattak, kilencen országos diákolimpiai bajnokok lettek, vannak akik, több versenyszámban is.

Három aranyéremmel gazdagodott Farkas Júlia, aki a 6. korcsoportban lett bajnok karikával, labdával és buzogánnyal. Király Gréta az 5. korcsoportban aranyérmet nyert karikával és buzogánnyal, szalaggal ezüstérmet nyert. Vlasics Zorka szabaddal és karikával is első lett. Grózner Alexa szalaggal nyert, karikával és buzogánnyal ezüstérmes lett.

Borbély Kata buzogánnyal lett bajnok, Bátori Lili karikával szerzett aranyérmet, buzogánnyal bronzérem került a nyakába. Buzás Natasa labdával, Rohtmer Nikolett szalaggal lett ezüstérmes. Korcsmáros Luca labdával az ötödik helyen zárt, Czimmerman Rita buzogány gyakorlatával lett ötödik helyezett.

Mészáros Veronika 4. korcsoportban buzogánnyal lett bajnok, labdával bronzérmes, ugyanitt Molnár Adél buzogánnyal bronzérmet szerzett, labdával a negyedik helyen zárt. Szerafin Gréta karikával szerzett ezüstérmet, buzogánnyal a nyolcadik helyen zárt.

A 3. korcsoportban Szvitán Zorka szabaddal lett aranyérmes, Molnár Alíz csapattársa a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Keszthelyi Borókának a labda sikerült nagyon jól, ezzel lett hatodik helyezett, Molnár Alíz pedig hetedik helyezett. Németh Maja szabaddal tudott a legjobb nyolc közé kerülni.

A 2. korcsoportban teljes LSC-s siker született, a dobogóra Hirt Petra, Geszti Kíra és Szabó Nadin állhattak, Ütő Izabella került még a legjobb nyolc közé.

Az 1. korcsoport versenyeiben is két kaposvári állhatott a dobogóra, Mannász Maja ezüstnek, Bödő Zora bronznak örülhetett.

A galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

További értékes helyezéseket szereztek: Hernádi Csenge, Filótás Fanni, Iberpaker Kata, Bene Laura, Pék Csenge. Ezzel a 27 éremmel az országos viadal egyik legeredményesebb klubja lett az LSC RG SE.

A lányokat Dr. Balogh Orsolya, Oláh Dóra, Boros Ninetta és Kutnyák Nikolett készítette fel.