A születésnapos vezetőedzők találkozóján (a Fino Kaposvár vezetőedzője, Szlobodan Prakljacsics a mérkőzés napján töltötte be 49. életévét, míg Fodor Antal, a DEAC mestere pénteken ünnepelte 75. születésnapját) a végig nagyon magabiztosan röplabdázó kaposváriak nem sok esélyt adtak a debrecenieknek, akik csak a harmadik szett elejét tudták igazán szorossá tenni.

Végül ezt a játékrészt is könnyedén nyerték a hazaiak (25:18, 3:0), így már 2:0-ra vezetnek a párharcban.

Fino Kaposvár – Debreceni EAC 3:0 (16, 19, 18)
Kaposvár, 320 néző. V: Mezőffy, Szabó P.

FINO: Bögöly 10, Lescay 8, Bartunek 3, Hernandez 14, Iván B. 7, Baróti 14. Csere: Bozóki (liberó), Hubicska, Tóth K. 2, Zarka M. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.

DEAC: Almora 6, Veres 2, Moret 10, Tóth A. 1, Bagics 9, Kiss I. 6. Csere: Bán (liberó), Lovas. Vezetőedző: Fodor Antal.

Edzői értékelés:

Szlobodan Prakljacsics: – A mérkőzés előtt azt kértem a fiúktól. hogy végig fókuszálva játszanak. Ezt teljesítették is, és kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Szerdán szeretnénk lezárni a párharcot.

Fodor Antal: – Egy jó csapat hazai pályán érvényre juttatta az akaratát. Vannak tanulságok, amit a meccs menetéből le tudunk vonni és a debreceni meccsen hasznosítani. Javuló játékot várok a csapattól. Gratulálunk a Kaposvárnak!

A párharc állása: 2–0 a Fino Kaposvár javára.